Ebameeldiv haigus põiepõletik — kuidas sümptomeid leevendada ja kiiresti ennast ravida?


Ebameeldiv haigus põiepõletik — kuidas sümptomeid leevendada ja kiiresti ennast ravida?
Foto: Kinga Cichewicz/Unsplash

Suveajal kimbutab paljusid naisi üks ääretult ebameeldiv ja valus haigus, nimelt põiepõletik. Toome teieni mõned asjad, mida tarvitades või tehes saab neid valusaid sümptomeid leevendada.

Põiepõletik ei parane kahjuks iseenesest ja kui sellega kiiresti ei tegele ja ravi ei saa, võib see edasi levida neerudesse. Kui asi jõuab sinnamaani, on paljudel juhtudel juba vaja haiglaravi. Kui tunned endal esimesi põiepõletiku tunnuseid (valus vetsus käia, kogu aeg on pissihäda, aga midagi ei tule), siis tuleb kiiresti pöörduda perearsti poole. Perearst võtab pissiproovi ja saadab selle laborisse, et ta saaks välja kirjutada õiged antibiootikumid.

Kuid kui kohe ei ole võimalik arsti poole pöörduda ja antibiootikume saada, on vaja sümptomeid leevendada, et kuidagigi igapäevaeluga edasi minna. Leevendust pakuvad järgmised tegevused:

1. Joo palju vett ja pissihäda tundes ära hoia mingil juhul seda kinni, ehkki vetsus käimine on valus. Kinnihoidmine teeb lõppkokkuvõttes asja veel hullemaks.

2. Vajadusel võta valuvaigistit.

3. Ära tarbi kohvi, alkoholi, teravaid toite ja tsitruselisi, sest need kõik ärritavad põit.

Seotud lood:

4. Hoidu igasugusest seksuaalsest tegevusest.

5. Söö jõhvikaid või joo naturaalset jõhvikamahla.

6. Kui oled oma antibiootikumid kätte saanud, tee igal juhul terve kuur lõpuni, isegi kui valu ja ärritus kaovad paari päeva jooksul.

7. Mine arsti juurde tagasi, kui mitte miski ei aita.

Allikas: Refinery 29