Levikumaadeks on Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, Lõuna-Korea, Mehhikos, Iirimaal, Serbias ja Brasiilias.

Arsti juurde peaks koheselt pöörduma ka need, kellel on olnud kokkupuude uue gripi diagnoosi saanud inimestega ja kellel on ilmnenud gripisümptomid hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast kokkupuudet.

Gripisümptomiteks on palavik 38°C või enam, millega kaasnevad köha, nohu, kurgu-, pea- või liiges- ja lihasvalu.

Gripi puhul on tegemist piisknakkusega, mis levib köhimisel ja aevastamisel või saastunud käte vahendusel. Haigestudes jääge koju, hoiduge lähikokkupuutest teiste inimestega. Üldiseks soovituseks on sage kätepesu — need ennetusmeetmed aitavad vältida gripiviiruse levikut.

Nädalaga lisandus Eestis kümme uue gripi haigusjuhtu

24. juuli seisuga on Eestis registreeritud 31 uue gripi A(H1N1) ehk nn seagripi haigusjuhtu, neist kümme lisandusid viimasel nädalal. Kokku on nakkushaiguste labor praeguse seisuga uurinud 182 uuele gripile A(H1N1) proovi, neist 30 on olnud positiivsed.

Eestis kinnitatud haigusjuhtudest 21 juhul on grippi nakatumine toimunud uue gripi levikumaal kas Ameerika Ühendriikides (8), Suurbritannias (4), Lõuna-Koreas (3), Mehhikos (2), Iirimaal (1), Serbias (1) või Brasiilias (1). Kümme nakatunut on saanud viiruse haigestunud inimesega kokkupuute järel Eestis, ühe haige puhul on nakatumisriik ebaselge.

Kõikidele haigestunutele on määratud viirusevastane ravi. Need, kelle ravikuur on lõppenud, on tervenenud ilma tüsistusteta.

Esimene uue gripi haigusjuht kinnitati Eestis 29. mail, maailmas registreeriti esimesed juhud 25. aprillil.

Maailmas tervikuna on tänaseks kinnitatud üle 150 tuhande uue gripiviiruse A(H1N1) haigusjuhtu, neist Euroopa Liidu ja EFTA riikides üle 19 tuhande. Surmajuhte on kokku registreeritud 868.


Bookmark and Share