Hea teada: need lihtsad nõksud aitavad sul jääda terveks ka siis, kui su isekas kolleeg nakkava viirusega kontorisse tuleb

 (2)
Hea teada: need lihtsad nõksud aitavad sul jääda terveks ka siis, kui su isekas kolleeg nakkava viirusega kontorisse tuleb
Foto: Pexels

Esiteks: ära mine ka ise haigena tööle! Kõik ju teavad, et selline käitumine ei ole normaalne, aga paraku on ikka mõni inimene, kes seda reeglit isekalt eirab. Jah, sul võivad küll olla tähtajad kaelas ja just täna võib leida aset oluline koosolek, aga vahel on vaja võtta aeg maha ja lihtsalt puhata. Aga kuidas vältida haigestumist, kui tõbine kolleeg ikka kontorisse otsustab tulla?

1. Puhasta aeg-ajalt nii oma lauda kui ka arvuti klaviatuuri, kööginurga tasapindu, segistit, lüliteid, ukselinke ehk kõiki neid pindu, mida oma kolleegidega jagad. Lisaks haara kodust isiklik kohvikruus kaasa ja ära laena oma pastakaid välja.

2. Ära näpi oma nägu, sest just sel viisil kanduvad pisikud ja viirused su kätelt suhu ja silmadesse. Kui oled küünte närija, võileiva nautleja, ninapühkija või silmade hõõruja, tee neist tegevustest nüüd paus või pese oma käsi veelgi rohkem kui muidu.

3. Pese oma käsi!

4. Maga piisavalt, sest nii hoiad oma immuunsüsteemi tugevana ja su keha on võimeline ründavate bakterite ja viirustega võitlema. Lisaboonusena on sul iga päev rohkem energiat.

5. Mine trenni, sest ka see tugevdab su immuunsüsteemi. Uuringud on näidanud, et trullakamad inimesed on ka erinevatele viirustele vastuvõtlikumad, mistõttu hea tervise tagab ka hea figuur. Aga ära unusta puhastada jõusaalitehnikat ja hantleid enne kasutamist pisikutest!

Allikas: Well+Good