Head põhjused, miks peaksid alkoholi joomisest vähemalt kuuks ajaks loobuma

 (6)
Head põhjused, miks peaksid alkoholi joomisest vähemalt kuuks ajaks loobuma
Foto: Shutterstock

Paljud inimesed teevad jaanuaris kuuajalise alkoholi joomise pausi, sest pühade ajal sai palju joodud ja just jaanuaris on motivatsiooni selline samm ette võtta. Kuid kas kuuajalisest pausist on üldse kasu ka, kui veebruaris uuesti alkohol oma menüüsse lisada?

Austraalia toitumisspetsialist Lee Holmes kinnitab, et muidugi on kasu. Pikemas perspektiivis mõjuvad sellised pausid väga hästi, sest peale pausi kannatab inimene juba vähem alkoholi, mistõttu teeb ta tulevikus paremaid otsuseid. Aga mis on need lühiajalised kasutegurid, miks võiks sellist pausi teha?

1.Sinu mälu paraneb tunduvalt ja peale paari nädalat ei tohiks pika poenimekirja meelde jätmine enam probleeme valmistada.

2. Sinu unekvaliteet paraneb, ehkki kui oled muidu harjunud õhtuti jooma klaasikese veini, võib muutus algul tunduda veidi järsk.

3. Kaal hakkab langema ja tunned end energilisemana, sest alkohol sisaldab palju kaloreid ja on keha jaoks päris kurnav.

4. Sinu maks ei kahjustu enam ja seedimine peaks muutuma paremaks.

Tihti tunnevad inimesed lõpuks ennast peale kuuajalist pausi niivõrd hästi, et ei tahagi enam alkoholi joomise juurde tagasi pöörduda ning see on kõige parem tunne. Kui sa ei joo, hakkad leidma lõõgastumiseks palju toredamaid ja tervislikemaid viise.

Allikas: DailyMail