Joo end terveks: vaata, millised taimeteed organismile kõige kasulikumad on!

 (19)
Joo end terveks: vaata, millised taimeteed organismile kõige kasulikumad on!
Foto: Scanpix

Enamik meist teab, kui tähtis on igapäevane vedeliku tarbimine, kuid paljudele on tavalise vee joomine üsna vastumeelt. Teed aga ollakse tihti nõus palju meelsamini jooma ja siinkohal on kindlasti igalühel omad eelistused. Mõnikord võiks aga kasvõi vahelduse mõttes proovida ka midagi uut.

Suhtudes oma kehasse suure austuse ja lugupidamisega, võib tekkida mingil hetkel ka soov organismi jääkainetest puhastada. Selleks, et saaksite teha oma tervisele kasulikke valikuid, on siinkohal nimekiri tõhusaimatest organismi puhastavatest taimeteedest, millel on veel palju teisi tervisele kasulikke toimeid.

Ingveritee

Soojendab, annab energiat. Puhastab ja tugevdab närvisüsteemi. Aitab hästi ka köha ja iivelduse puhul.

Saialilletee

Parandab üldist tervislikku seisundit, hoiab ära ja leevendab põletikke. Aitab kehal mürkidest vabaneda, kaitseb maksa ja sapipõit ning taastab närvikahjustusi.

Mustrõikatee

Parandab maksa ja sapipõie tööd, aitab organismist välja viia mürke ja jääkaineid. On mikroobidevastase toimega. Leevendab põletikke organismis, hea rögalahtisti.

Kummelitee

Seedetrakti organite, limaskesta põletike puhul. Desinfitseerib, rahustab ja tugevdab organismi.

Salveitee

On antiseptilise toimega, desinfitseerib kurku ja seedetrakti. Aitab kehal mürkidest vabaneda, parandab maksa ja neerude tööd. Salvei teega tasuks olla ettevaatlik — seda pole tugeva toime tõttu soovitav tarbida üle 2 tassi päevas.

Seotud lood:

Maasikalehetee

Sobib toniseeriva vahendina kõhulahtisuse ning soolestiku ja urineerimisvaevuste puhul. Puhastab verd ja kiirendab seedimisprotsessi.

Nõgesetee

Puhastab verd, aitab peavalude, köha vastu. Hea ka väsimuse peletamiseks.

Paiselehetee

Aitab organismist välja viia soolasid, puhastab organismi ja nahka.

Teelehe tee

Puhastab ja tugevdab organismi, ravib lööbeid ja ohatisi.

Allikas: Elumuutjad.ee