D-vitamiini rikkad toidud on rasvarikas kala, või ja muna, aga üldiselt ei ole võimalik ainult toidust D-vitamiini normi kätte saada. D-vitamiini saab ka päikese käes viibides, aga Eesti kliimas ei kesta selline päikeserohke aeg piisavalt kaua.
Kõik rasvad ei ole head rasvad
Rasvhapped hoolitsevad südame ja silmade heaolu eest ning nad on vajalikud selleks, et erinevad koed ja aju korralikult areneksid. Samuti on rasvhappeid vaja selleks, et organism saaks A-, D-, E- ja K-vitamiine omastada. Olulisimad rasvhapped on Omega-3 ja Omega-6, mida laps peaks saama vastavalt 700 mg ja 7000 mg päevas. Rasvhappeid saab väga hästi kätte näiteks kalast ja teistest mereandidest. Väikelaps võib juba alates seitsmendast elukuust kaks korda nädalas meresaadusi süüa ning võimaluse korral tasub alati eelistada kohalikku mageveekala.
Siiski tuleb arvestada ka sellega, et kõik rasvad ei ole head rasvad. Tuleb valida tooteid, mis sisaldavad Omega-3 rasvhappeid ning pigem vältida neid, kus on palju küllastatud rasvhappeid ja transrasvu. Küllastunud rasvhappeid leidub erinevates loomsetes rasvades ja piimatoodete rasvades ning transrasvu on küllaga paljudes maiustustes, pagaritoodetes ja õlis küpsetatud toodetes.
Laps vajab rauda
Täiskasvanud ei mõtle tihti sellele, et iga lapse poolt söödud lusikatäis peab sisaldama rohkem toitained kui täiskasvanul. Väikelaps peab päevas saama umbes 8 mg rauda. Aptamili poolt läbiviidud uuringust selgus, et vaid 1 protsendi ulatuses Eesti lapsevanemaid teab, et lapsel on suurem rauavajadus kui täiskasvanul. Raud aitab lihastel normaalselt toimida ning annab jõudu punaverelibledele, mis kannavad hapnikku kõikidesse organitesse.