1) Esimene staadium on väsimus. Kui sa tunned end seletamatult väsinuna, siis oled sa atsidoosi esimeses staadiumis.

2) Teiseks staadiumiks on ärritus või ülitundlikkus. Sul võivad ilmneda allergiad või haiguspuhangud nahal (näiteks akne). Tegemist on atsidoosi teise etapiga.

3) Kolmas staadium on käes siis, kui sa hakkad pidevalt kurku puhtaks köhima või köhatama. Sinu keha tegelikult neutraliseerib ehk puhverdab nõnda happeid ja loob ühtlasi kleepuva lima. See on atsidoosi kolmas etapp.

4) Neljas etapp saabub siis, kui sa oled põletikulises seisus. Ilma happeta ei saagi tekkida põletikulist seisu ega valu.

5) Viies etapp jõuab kätte siis, kui tahkestub hape, mida sinu keha peaks tegelikult kõrvaldama. Hape koguneb arterite seintele ja loob kõik eeldused insuldi tekkeks. Enamik inimesi, kes on jõudnud tahkestumise etapini, võivad oma seisundit kontrollida kolesteroolitaseme mõõtmisega. Kolesteroolitase kerkibki happelisuse tõttu, et puhverdada üleliigset hapet ja kaitsta nõnda elulise tähtsusega organeid. Asi pole selles, nagu kolesterool oleks halb — see lihtsalt püüab sind kaitsta happelisust soodustava elustiili ja söögivaliku eest.

6) Kuues etapp — haavandite teke.

7) Seitsmes ehk viimane etapp on degeneratsioon. Nüüdseks on sinu diagnoosiks kas vähk, suhkurtõbi või osteoporoos — mõni degeneratiivne haigus, mis peegeldab kõike seda, mida sa sööd, mida jood ja mida mõtled.

Tõlkinud: Joonas Orav