Kiiresti tervis korda: võta endale aastavahetuseks aaloe abiks


Kiiresti tervis korda: võta endale aastavahetuseks aaloe abiks
AaloeFreeImages/Maja Piskorska

Kõigepealt vaata oma aknalauad üle — väga võimalik, et seal kasvab ka üks aaloe. Kui aga mitte, saad poest aaloemahla osta. See sisaldab nii palju kasulikke aineid, et saad üle pühadejärgsetest maovaevustest ja üleüldisest kurnatusest.

Ajakirja Kodukiri värske number tutvustab aaloe raviomadusi:

Aaloemahl on mõru ja sisaldab rohkesti vitamiine, mikroelemente, ensüüme, fermente, eeterlikku õli ja kiudaineid. Eelkõige kasutatakse aaloed akne, põletike, sh kõikvõimalike limaskestapõletike, aga ka põletuste, haavandite, nohu, kurnatuse ja mõnede maovaevuste korral. Aaloemahl on ka väga tõhus lahtisti.

Ajakirjas antakse ka juhised, kuidas värsket aaloet kasutada:

Kõige lihtsam viis, kuidas aaloest näiteks põletuse või haavade puhul abi saada on eemaldada talt täiskasvanud, vähemalt 15 cm leht koos lehekaenlaga — siis ei jää taimele inetuid murdunud kohti. Lehest lõigata paras jupp, see omakorda pikuti pooleks lõigata ning häda saanud kohale mõneks ajaks peale asetada.

Loe põhjalikumalt aaloe kohta ajakirja Kodukiri jaanuarinumbrist!

Abi leiab ka Naisteka arhiivist, näiteks siit saad teada, kuidas ise oma kodusest aaloetaimest aaloemahl kätte saada: Milleks kasutada aaloe lehti?

Siin aga tutvustatakse seda taime põhjalikult ja õpetatakse, kuidas sellega ennast nii sees- kui välispidiselt ravida: Aaloe on vinge: vanaema aknalaua uhkus ravib seest ja väljast!