Koolitaja Peep Vain: head harjumused tulevad sobilikust unerežiimist

 (3)
Peep Vain
Peep VainFoto: Vallo Kruuser

12. ja 13. novembril toimub terviseseminar “Ela terve elu: talv”, mille raames astuvad üles mitmed tunnustatud spetsialistid meditsiini, spordi, une ja toitumise valdkondadest. Teiste hulgas astub publiku ette ka tuntud motivatsioonikoolitaja Peep Vain, kellelt uurisime, kuidas tal enese motiveerimine õnnestub.

Milline on viimane lubadus, mis endale andsid?

Tegelikult on neid kaks. Esiteks see, et ma ei tee ühtegi asja, mis on mulle vastumeelne ning teiseks jälgin kogu aeg oma stressitaset. Märkan, kui rahuseisund hakkab asenduma pingega ning astun samme rahu säilitamiseks või taastamiseks.

Kui hästi õnnestub sul endale seatud uute harjumuste rutiiniks muutmine?

Mõnede harjumustega läheb üsna hästi, teistega väga hästi. Samas, näiteks unerutiinide hoidmisega läheb mul vahelduva eduga.

Jaga palun Naisteka lugejatega, kuidas endale antud lubadustele truuks jääda ning neist harjumused kujundada.

Olen teinud endale selgeks, et kõikide heade harjumuste juurpõhjus on endale sobiliku unerežiimi hoidmine. Kui sellega on hästi, siis on lihtne häid harjumusi normina hoida. Teadlikkus ja tähelepanelikkus oma seisundi osas on ülimalt olulised, et väikeseid kõrvalekaldeid eos likvideerida. Seejuures aitab väga enda vastu lahke olek, mitte liiga nõudlik ega gestaapolik suhtumine.

Seminarist saab rohkem lugeda SIIT!