Kuidas elada saja-aastaseks ja seda nautida? Siin on mõned asjad, millega tagada endale tugev tervis aastakümneteks

 (10)
Kuidas elada saja-aastaseks ja seda nautida? Siin on mõned asjad, millega tagada endale tugev tervis aastakümneteks
Foto: Micheile Henderson/Unsplash

Me kõik tahame elada pikka ja tervislikku elu, mistõttu klikid ehk ka sina lahti artikli, mis lubab tugevat tervist läbi mõne uue dieedi, goji marjade söömise või trenni või kulutad sadu eurosid aktiivsusmonitorile, mis motiveerib sind end rohkem liigutama. Aga mis tegelikult tagab kõrge eluea?

Selleks, et elada saja-aastaseks, soovitavad teadlased keskenduda dieeditamise ja trenni asemel lisaks ka oma sotsiaalsele elule ja vaimsele tervisele, sest ka need mängivad olulist rolli.

Kõige olulisem asi, millele keskenduda, on nende sõnul näiteks hoopis hea suhte olemasolu, mis mõndade uuringute kohaselt võib vähendada noorelt suremise riski lausa 49 protsenti. Teiseks on teadlaste sõnul olemine suur sõprusringkond, pereliikmete ja naabritega suhtlemine, mis vähendab varem nimetatud tõenäosust 45 protsenti. Kolmandaks toovad nad välja kohusetunde olemasolu, mis vähendab noorelt suremise riski 44 protsenti.

Kõik need kolm faktorit võivad olla sama olulised nagu ühe päeva jooksul kuue portsjoni puu- ja köögiviljade söömine ning kuigi see ei tähenda nüüd, et võid tervisliku toitumise ja trenni üldse unustada, vaid hoopis seda, et hoolitseksid oma elu iga aspekti eest.

Allikas: Daily Mail