Kuidas käsi ja jalgu kõige paremini külma eest kaitsta?

 (3)
Kuidas käsi ja jalgu kõige paremini külma eest kaitsta?
Foto: Rauno Volmar

Talv kutsub õue jalutama, kelgutama ja lumes hullama ka vaatamata miinuskraadidele. Ükskõik kui soojalt me ka ei riietuks, kipuvad aga just käed ja jalad kõige rutem külmaks minema. Ajakirja Naised värskest numbrist leiab ohtralt nutikaid nõuandeid talviseks riietumiseks, ühtlasi saame selgeks, kuidas kaitsta külma eest käsi ja jalgu.

Käte ja jalgade kaudu anname ära 30% kehasoojusest. Kätte peaks panema kindad, mille materjal peab tuult ja laseb niiskust läbi. Eelista labakindaid, milles sõrmedel on soojem ning külmemate ilmade korral võib kätte panna kaks paari kindaid. Näiteks villased sõrmikud, mille peale võiks panna kas nahast või sünteetilisest materjalist plüüs-, fliis- või vatiinvoodriga labakindad. Kindlasti tuleks vältida nahast sõrmikute kandmist.

Kui sokk on niiske või lausa märg, hakkavad jalad külmetama. Parim valik on spetsiaalsed termosokid või villased sokid, vältida tuleks niidisokke. Kindlasti ei tohiks panna sokke tihedalt üksteise otsa. Jalanõud peavad olema sooja voodriga ja avarad, et varvastel oleks ruumi, tald olgu talvejalatsitel paks ja materjal vettpidav. Õhukestele saabastele tasub sisse panna lamba täisnahast, lambavillaga või karva ja fooliumiga sisetallad.

Kuidas kaitsta külma eest pead, nägu, kaela, keha ja teisi kehaosi, loe ajakirjast Naised!