Külmetusviirus võib tekitada lisakilosid!

 (8)
Külmetusviirus võib tekitada lisakilosid!
.

KAALUABI: Esimest korda on leitud Rootsis seos tavalise külmetusviiruse ja ülekaalu vahel. Rootsi Karolinska Instituudi teadlased koostöös USA Virginia Commonwealth University teadlastega on uurinud antikehade esinemist viiruste vastu 424 lapsel ning 1611 täiskasvanul Stockholmis ja Uppsalas, kirjutab Svenska Dagbladet.

Nagu ka varasemad sarnased uuringud on näidanud, on ülekaalu tekkimise risk infekteeritutel kaks korda nii suur kui neil, kel seda viirust pole olnud. Esimest korda jälgiti ka viiruse paljunemist aja jooksul. Seal oli näha, et viirus oli 10-15 aasta jooksul Stockholmis esinenud kaks korda nii palju kui varem ning samal ajal on suurenenud Stockholmis ka inimeste ülekaalulisus.

Karolinska Instituudi, molekulaarse meditsiini teadlane Catharina Lavebratt ütleb, et infektsioon tundub mõjutavat rasvkude, mis muutub dünaamilisemaks ning hakkab rohkem rasva ladestama. Elustiili muutes on võimalik rasvkude vähendada.

Kui viirusest tingituna on rasvkude suurenenud, siis õnneks on see kergesti vähendatav muudetud toitumise ning treeninguga.

Allikas: svd.se