Kurk valutab ja köha piinab? Valmista endale ise vitamiinidest pakatav köharohi

 (5)
Kurk valutab ja köha piinab? Valmista endale ise vitamiinidest pakatav köharohi
Foto: Shutterstock

Vanasti raviti enamikke haiguseid ise, nüüd on hea lihtne tormata apteeki ja haarata esimese ettejuhtuva köha-, nohu- või kurgurohu järele. Kui sul on natukene aega ja tahad tarbida midagi, mis lausa pakatab vitamiinidest, siis valmista endale ise köharohi!

Kui sa teed kõik õigesti, saad lõpptulemuseks väga tervislikud imemistabletid, mida võid tarbida ka niisama, kui sul köha ei ole. Need on väga tervislikud ja sobilikud pakkuda ka lastele.

Koostisosad

  • Pool tassi vett
  • Üks supilusikatäis mett
  • Üks supilusikatäis värsket sidrunimahla
  • Pool teelusikatäit jahvatatud ingverit
  • Veerand teelusikatäit jahvatatud nelki
  • Maitse järgi suhkrut (kui soovid)
  • Katmiseks maisitärklist

Kuidas teha?

Võta ahjuplaat, kata see küpsetuspaberiga. Võid ka ahjuplaadi lihtsalt korralikult õli või võiga kokku määrida. Kalla kõik koostisosad peale maisitärklise paksupõhjalisse potti, aseta pott pliidile ja keera keskmise kuumuse peale. Sega pidevalt, kuni saad ühtlase massi. Selleks võib aega minna 15-20 minutit.

Kuidas kontrollida, kas segu on valmis? Võta väike kogus segu teelusika peale ja kalla see jäävette. Kui vettekukkunud tükk muutub kõvaks, on segu valmis. Kui see jääb nätske, pead veel veidi aega laskma sellel valmida.

Seotud lood:

Siis võta pott tulelt ära. Ole ettevaatlik, et mitte segu ära kõrvetada, sest see võib päris kiiresti juhtuda.

Lase segul veidike jahtuda, siis hakka seda teelusika peale võtma väikese koguse haaval ja kalla ahjuplaadile väikesed ümmargused pastillid. Kui see on tehtud, raputa neile peale maisitärklist. Kui köharohi on täielikult ära jahtunud, korja see ahjuplaadilt kokku ja hoiusta kuivas kohas.

Allikas: Hello glow