Leevenda uue aasta esimest peavalu ja pohmelli

 (1)
Leevenda uue aasta esimest peavalu ja pohmelli
Foto: MorgueFile

Paljud on veendunud, et kord aastas võib end söögi-joogi suhtes lõdvaks lasta ja süüa nii palju, kui jaksad. Tulemused võivad aga tervisele kurvad olla. Et seda ei juhtuks, tasub lugeda asjatundjate soovitusi.

Peavalu

See on niisugune tunne, nagu oleks keegi su pähe pugenud ja püüab nüüd haamrilöökide abil sealt välja tulla. Võimalik, et magasid liiga vähe või üldse mitte, veetsid õhtu täissuitsetatud ruumis või liialdasid alkoholiga. Kui sa ei taha kasutada valuvaigistit, hõõru meelekohtadele veidi lavendliõli ning joo palju vedelikku — klaasitäis tunnis, söö mõõdukalt, eelista süsivesiku- ja kiudainerikkaid toite, ära liialda magusaga.

Koliit

Selle sümptomid on kõhuvalu, -lahtisus või -kinnisus, mis võivad ka vahelduda, tavaliselt tekivad need hädad toiduga liialdamisest. Valu saab maha tablettidega, paar päeva võiks pidada dieeti, süües ainult keedetud toitu ja lastes ärritunud seedetraktil rahuneda.

Pohmelus

Kui käed ja jalad värisevad, süda on paha ja pea käib ringi, on see tõenäoliselt pohmell: joo palju, eelistatult mineraalvett, peavalu vastu aitab aspiriin. Süüa võiks lihapuljongit, mis viib organismist välja alkoholijäägid.

Loe lisaks maaleht.ee-st.