Mida ütleb norskamine sinu tervise kohta?

 (9)
Mida ütleb norskamine sinu tervise kohta?
Panthermedia, Scanpix

Norskamine on su kaaslase jaoks kindlasti tüütu ja ebameeldiv. See segab tema und ja magamatusest tulenenud pahurusest võivad alguse saada nii mitmedki tülid. Vaatamata sellele on ta siiski tahtmatu ja tegelikult võib norskamine olla märgiks tervisehädadest. Üheks neist on hingamisraskused.

Norskamine tekib siis, kui õhuvool liigub mööda kurgus olevatest lõdvestunud kudedest, mis seetõttu vibreerima hakkavad. Nii tekibki koletise hääl, mis kaaslasel või lausa naabritel kopsu üle maksa ajab. Olgugi, et selline olukord võib tekkida üle pooltel täiskasvanutel, võib see olla tõsiseks märguandeks hingamisraskustest. Hingamisraskused tekitavad küll samasuguseid valjusid hääli, kuid erinevad norskamisest selle poolest, et magajal tekivad hetked, kus õhk saab otsa. Sel puhul ärkab unes olev inimene ka ehmatusega üles.

Suurimaks hingamisraskuste põhjustajaks on ülekaalulisus. Teisteks olulisteks mõjutajateks on suitsetamine ja hingamisteedeprobleemid. Kui näed ja kuuled, et su kaaslasel on selline seisund, siis palu tal kindlasti arsti poole pöörduda. Hingamisraskusted võivad põhjustada infarkti ja suure vererõhu kõikumise.

Allikas: Yahoo Health