Mõõda oma pulssi: liiga kiire pulss võib viidata diabeedile

 (11)
Mõõda oma pulssi: liiga kiire pulss võib viidata diabeedile
Pilt on illustratiivneMorgueFile

Uus uuring on kindlaks teinud, et oma pulsisageduse järgi võid sa saada aimu, kui suur on su diabeedirisk. Selle uurimuse, milles osales rohkem kui 73000 inimest, tulemused avaldati väljaandes International Journal of Epidemiology.

Uurijad arvestasid ka seitsme varasema uurimuse tulemusi, kus olid kokku osalenud pea 100000 inimest. Kõik uurimused kinnitasid sama: kõrgema keskmise pulsisagedusega inimestel on 59% kõrgem risk diabeeti haigestuda kui madala pulsisagedusega inimestel.

Inimese pulsisagedus puhkeasendis jääb 60-100 löögi minutis vahele. Enamikul inimeste pulsisagedus jääb siiski 65-85 löögi minutis vahele, mida peetakse normaalseks. Just seda keskmist ületav grupp ehk siis inimesed, kelle pulsisagedus on üle 85 löögi minutis, on diabeedi riskigrupis. Aga kuna uuring leidis seose, mitte põhjus-tagajärg suhte, on raske öelda, kas kõrge pulsisagedus tekitab diabeeti või diabeet tekitab kõrget pulsisagedust.

Aga üks on kindel: kui su keskmine pulsisagedus puhkeasendis on üle 85 löögi minutis, siis tasub lasta enda veresuhkru- ja hemoglobiinitaset testida — eriti juhul, kui perekonnas on diabeeti esinenud.

Allikas: Prevention