Nahka tuleb ka kevadel päikese eest kaitsta: kas selleks sobib eelmisel aastal ostetud kreem?

 (3)
Pühapäev 15 märts 2015
Pilt on illustreerivFoto: Andres Putting

Esimene kevadine päike sirutab oma kiiri välja ja ajab inimesed lausa vägisi isegi lõunapausidel parki võileiba sööma. Üks asi on aga kindel, selle kõige juures tuleb oma nahka kaitsta. Kas aga peaks ostma uue kreemi või tohib veel eelmisel aastal soetatut kasutada? Kuidas on lood sääsetõrjega?

UV-kaitsekreemid

UV-kiirguse eest kaitsmiseks mõeldud kreemid langevad kahte erinevasse kategooriasse: sünteetilise- ja orgaanilise filtriga. Sageli kasutatakse neid mõlemaid kombineerituna. Probleem tekib siis, kui kreem on oma “parim enne” aja ületanud. Sel juhul hakkavad kreemide erinevad keemilised ühendid teineteisest eralduma ja seega kaotab see ka kaitsefaktori, kuna nahale määrides ei ole see enam ühtlase sisuga. Samuti võib tekkida nahaärritus.

Päevitusjärgsed tooted

Vahel alahindame me kevadise päikese mõju ja nii põlevadki näiteks põsed või kõrvad ära. Appi tulevad leevendust pakkuvad päevitusjärgsed tooted. Kas neid võib kasutada ka siis, kui nad on aegunud? Kindlasti mitte! Pea meeles, et sa kannad kreemi kahjustada saanud ja õrnale nahale. Seega tuleks kindlasti enne pakendit kontrollida.

Putukatõrjevahendid

Õnneks ei ole sääskede ja parmude invasioon veel alanud. Meeles tasub pidada seda, et tõrjevahendit tuleks igal hooajal uuendada. Põhjus on lihtne — need aktiivsed osad, mis hammustavaid tegelasi eemale peletavad lihtsalt lahtuvad aja jooksul ära ja kaotavad oma toime. Nii võibki tekkida olukord, kus piserdad end küll haisva kraamiga kokku, kuid putukad rahule ei jäta.

Seotud lood:

Isepruunistuvad tooted

Isepruunistuvad tooted aeguvad avatuna umbes aastaga. Pärast seda muutuvad nad rohekaks ja hakkavad vägagi veidralt lõhnama. Kui see on juhtunud, siis ei tasu neid ka oma nahale määrida.

UV-kaitse juustele

UV-kiirgus teeb värvitud juustele suure karuteene. Need kaotavad oma ilu, sära ja jõu. Seepärast tulebki oma kauneid kiharaid kaitsta. Suurem osa juuksekaitsevahendeid tuleks pärast aasta möödumist kindlasti välja vahetada. Kui sa oled aga oma hooldusvahendi pudelit hoidnud külmas, jahedas ja pimedas, siis võib ta isegi natukene kauem säilida. Siiski tasub igaks juhuks uus soetada.

Allikas: Daily Mail