Naised, kes te kogete menstruatsiooni ajal ränka valu: toidud, mida kindlasti vältida


Naised, kes te kogete menstruatsiooni ajal ränka valu: toidud, mida kindlasti vältida
Foto: Emmy Smith/Unsplash

Osad naised saavad menstruatsiooni ajal samamoodi rahulikult elada nagu tavalisel ajal, teised aga näevad ränka vaeva, et valusid leevendada. Et mitte oma piinu suurendada, tasuks menstruatsiooni ajal osasid toite vältida.

Esimese asjana võiksid päeva ajal oma menüüst välja jätta kohvi. Võid selle asemel hommikuti juua näiteks taimeteed. See on vajalik sellepärast, et kohv kiirendab inimese südamerütmi ja selle tulemusel võib päevade valu veelgi hullemaks minna. Kohvist loobumine ei ole osade inimeste jaoks kerge, aga oma tervise nimel võiksid seda ju teinekord siiski proovida?

Vältida võiks ka soola. Täielikult ei ole see muidugi võimalik, aga menstruatsiooni ajal võiks proovida süüa võimalikult vähe soolaseid toite. Sool viib vedelikku kehast välja ja kuna sa kaotad päevade ajal verd, on just oluline, et su kehas oleks piisavalt vedelikku. Sama kehtib ju tegelikult ka kohvi kohta, sest kohv viib vett kehast välja.

Ja vältida võiks ka töödeldud toitu, ehkki paljudel naistel on just menstruatsiooni ajal kõige suurem isu rämpstoidu järele. Töödeldud toit aga sisaldab suures koguses rasva, soola ja suhkrut ning see ei ole hormoonidele hea.

Allikas: Daily Mail