Ole tähelepanelik! Need muutused sinu näos võivad viidata tõsistele terviseprobleemidele


Ole tähelepanelik! Need muutused sinu näos võivad viidata tõsistele terviseprobleemidele
Foto: Shutterstock

Kas oled märganud, et järsku on sinu muidu nii ilusale ja klaarile näonahale tekkinud mõned tumedad karvakesed või silmaalused on tavalisest tumedamad? Kas teadsid, et sellised märgid võivad kahjuks viidata asjaolule, et sinu siseorganitega on midagi pahasti?

Toome sinuni mõned levinud muutused, mis võivad näonahal aset leida, ja mis neid muutusi võib põhjustada.

Kuiv ja narmendav näonahk või huuled

Kõige lihtsam selgitus sellele on vähene vee joomine. Kui sa ei tarbi piisavalt vedelikku, on seda kohe märgata näonahal. Kõigepealt võiksidki suurendada vedeliku tarbimist ja kui mõne aja möödudes ei ole muutusi märgata, tasuks pöörduda arsti poole, et saada teada, ega ei ole juhtumisi tegu mõne allergilise reaktsiooni, nahalööbe või mõne muu tõsisema haigusega, näiteks diabeediga.

Tumedad näokarvad

Paljudel naistel on lõua otsas üks pikk must karv, mida nad siis aeg-ajalt ära kitkuvad ja see ei pruugi midagi tähendada peale väikeste hormonaalsete muutuste, aga rohkemad karvad võivad viidata juba polütsüstiliste munasarjade sündroomile.

Kollased pehmed täpid silmalaugudel

See on üpris kindel märk liiga kõrgest kolesteroolitasemest, mis oleks vaja alla saada, et vähendada riski südamehaiguste tekkeks.

Tumedad silmaalused

Seotud lood:

Esimesena võib kahtlustada magamatuse ja stressi hävitavat kombinatsiooni. Ka liiga vähene vee joomine võib jällegi mõjutada silmade all toimuvad. Ja kui kumbki neid kahtlustest ei vasta tõele, on alust mõelda uneapnoe peale.

Nahalööve

Ehkki tegu võib olla allergilise reaktsiooniga näiteks mõnele uuele pesuvahendile või materjalile, siis tihtipeale viitavad nahalööbed ka seedimisprobleemidele. Vaata oma toidulaud üle ja proovi teha tervislikumaid valikuid — kas sa näed, et sinu naha seisukord muutub?

Allikas: The Healthy