Oma tervise hoidmiseks piisab kõige lihtsamate nõuannete järgimisest!

 (9)
Oma tervise hoidmiseks piisab kõige lihtsamate nõuannete järgimisest!
Foto: Annika Haas, Eesti Ekspress

KAALUABI: Halba tervist saab vahel ravida ka elustiili muutmisega. Lihtne ja odav meetod, mida on testitud Göteborgis, Rootsis, on langetanud sadade patsientide kaalu, langetanud vererõhku ning veresuhkru taset, kirjutab sund.nu.

Üle 20 000 patsiendi osalesid oma küsimustikus, kus tuli vastata oma praegust elustiili puudutavatele küsimustele ning enda motivatsioonile seda muuta. Seejärel kontrolliti soovijate vererõhku, veresuhkrut ning anti kaasa kodune terviseprogramm, mida järgida. Osalejatest 2120 inimest otsustas programmi järgida.

Tulemus näitas, et need, kes järgisid programmi, langetasid oma vererõhku ja veresuhkru taset ning vähendasid ka oma kaalu ning ümbermõõte. Tegemist on lihtsa, odava ja pedagoogilise elustiili muutmisele kaasa aitava programmiga. Selle abil paranes naistel kehakaal, vööümbermõõt, puusaümbermõõt, vererõhk ning veresuhkru näitajad. Mehed vähendasid suitsetamist ning alkoholihulka, parandasid toitumist ning suurendasid füüsilist aktiivsust.

Kui tervisekeskused suudaksid inimestele anda lihtsad juhised elustiili muutmiseks, avaldavad juba need patsientide tervisele tugevat positiivset mõju. 

Allikas: Sund.nu