Online-intervjuu: kuidas alkohol su tervisele mõjub? Küsi eksperdilt!

 (16)
Online-intervjuu: kuidas alkohol su tervisele mõjub? Küsi eksperdilt!
Scanpix

Tervise Arengu Instituut juhib juba kolmandat aastat inimeste tähelepanu alkoholi liigtarbimisega seonduvatele mõjudele. Tänavu pöördutakse inimeste poole sõnumiga “Iga jook jätab jälje”. See tähendab, et ka mõõdukana tunduv alkoholitarvitamine teeb organismile ikkagi kahju.

Üle poole ehk 65% inimestest ise aga ei pea tõenäoliseks, et nende praegused alkoholi tarvitamise harjumused võiksid neile pikemaajalisi terviseprobleeme põhjustada.

Alkoholi põhjustatud kahjusid seostatakse tõsise liigtarvitamisega, mõõdukana tunduvat tarbimist aga ei peeta ohtlikuks ega teata ka sellega seotud riske. Terviseprobleemide tekkimisel aga ei seostata, et need on põhjustanud alkohol.

Delfi Naisteka lugejatel on võimalik küsida alkoholi ja tervise vaheliste seoste kohta, ehk kõike sellest, kuidas alkohol tervisele mõjub, kui palju tohib juua, mida tohib juua, kui kaua alkohol organismis püsib, milliseid püsivamaid kahjustusi võib kaasa tuua mõõdukas alkoholitarbimine ja kõike muud alkoholiga seonduvat perearstilt ja Tartu Ülikooli õppejõud Ruth Kaldalt.

Küsimusi saab esitada neljapäeva õhtuni, kirjuta oma küsimus selle loo kommentaaridesse.