Õpetus, mille abil saad külmetusest või gripist lahti enne, kui see alata jõuab

 (1)
Õpetus, mille abil saad külmetusest või gripist lahti enne, kui see alata jõuab
KibuvitsamarjadMorgueFile

Külmetuste ja gripi hooaeg pole ikka veel möödas. Kui neid nii mitu korda talve jooksul põdeda, ei taha ju lõputult mingeid tablette ka kasutada, nii et ikka piilume ravimtaimede poole. Naistelehe värskes numbris õpetatatakse, mida ja mis järjekorras teha ja mis taimed appi võtta, kui tunned, et oled kohe haigeks jäämas.

Kui tunned, et oled haigeks jäämas:

* Tuleb kohe sauna, vanni või kuuma duši alla minna.

* Rinna- ja kurgu piirkonda on hea seejärel määrida ürdisalvi või meega ning sinna juurde juua kuuma teed meega — taimedest sobivad sellises olukorras hästi punane päevakübar, iisop, pune, pärnaõied, salvei, aga ka segu, kus on peenestatud kibuvitsajahu koos nelgi ja ingveriga.

* Ennetavalt saab juba sügisel kibuvitsasiirupi nende lisanditega valmis teha (sugugi halb mõte pole ka suured kurdlehised kibuvitsamarjad mahlapressist läbi lasta ja saadud mehu sügavkülma ootele panna).

Haiguse ennetamiseks:

C-vitamiin on üks olulisemaid organismi vastupanuvõime suurendajaid, haigust tekitavate pisikutega võitlemiseks vajab organism seda palju.

Pea meeles:

Kaubanduses müüdavad sidrunid ja muud tööstuslikult kasvatatud viljad ning lisandid pole pooltki nii C-vitamiinirohked kui meie oma kibuvitsamarjad, astelpaju, mustad sõstrad, pohlad ja ebaküdooniad — neid tasub igal juhul varuda ja tarvitada.

Veel palju taimetarkusi leiad ajakirja Naisteleht värskest numbrist.