Peletab vähki, pikendab eluiga ja veel kolm põhjust, miks punane vein tervisele kasulik on

 (27)
Maalehe koduveinikonkurss
Pilt on illustreerivFoto: Eva Ligi

Nii nagu iga päev ühe õuna söömine võib arstil käimisest päästa, võib ka klaasike punast veini sulle lausa kasulik olla. Kuidas?

1. Kaitseb Alzheimeri eest: punases veinis leiduvad tugevad antioksüdandid, mis sind rakukahjustuste eest kaitsevad ja seeläbi ka vanusest tulenevat mälukaotust eemale peletavad.

2. Matkib jõusaalitegevust: needsamad eelmises punktis väljatoodud antioksüdandid mõjuvad hästi ka südamele — nimelt parandavad nad nii selle tööd kui ka tugevust. Siiski ei tasu oma jõusaalikaarti igaõhtuse veinipudeli vastu välja vahetada — ole mõõdukas!

3. Ravib vähki: uurijad ei ole kindel selles, kuidas see kõik täpselt toimub, kuid veinis leidub ka antioksüdante, mis vähirakkude vastu võitlusesse asuvad. Mõnedele vähirakkudele mõjuvad need lausa surmavalt.

4. Pikendab eluiga: punaveini joojatel on 34 protsenti madalam suremus kui neil, kes viina või õlut eelistavad.

5. Vähendab südamehaiguste riski: parkained, mis veini punaseks muudavad, sisaldavad aineid, mis südamehaigustesse haigestumise riski vähendavad. Klaasike punast veini päevas aitab südamehaiguste riski lausa poole võrra vähendada!

Tarbi mõõdukalt!

Allikas: Medical Daily

Loe veel: 10 asja, mida teha veiniga (kui juua enam ei jaksa

Seotud lood:

Nagu vein: põhjused, miks 50-aastased mehed voodis poole noorematest palju paremad on

Miks on punane vein hammastele hea?