Ideaalis soovitab Mai-Liis liigutada juba iga 30 minuti möödudes. Väga popid on ka liikumise mõõdikud ja ka neid võiks jälgida nii, et tuleks 10000 sammu päevas täis. Sirutamine ja venitamine aitavad vereringele hoogu anda ja seda probleemideta liikumises hoida, vähendades nii teisi terviseprobleeme. Laua juures saab nii oma jalgu tööpinna alla sirutada kui ka pöida painutada, et verevool hästi liiguks. Pauside ajal võiks teha õla-, puusa- ja põlveringe.
Abiks on ka jooga
Uuringud näitavad, et jooga praktiseerimine parandab liikuvust ja vähendab valu. Lisaks on iga asend ka harjutuseks meelele, et tuua inimene tagasi hetke. Jooga on tervendav juba sellepärast, et ühendab keha ja meele ehk keha ei saa mitte midagi teha kui meel on hõivatud. Jooga annab vahendid valu ja ebamugavuse kõigi aspektidega tegelemiseks. Valu on meeldetuletus, et on vaja leida tasakaal. Jooga aitab keha tugevdada, sirutada ja lõdvestada.
“Andes ise tunde erinevates ettevõtetes on siiras rõõm näha, et inimesed ei karda enam joogat, vaid suisa toovad töökohtadele tervise toetamiseks võimaluse kätte. Terve ja positiivne töötaja teeb ju ka oma tööd hea meelega, eriti siis kui ka stress on saanud treeninguga maandatud,” ütleb Mai-Liis, kes annab joogatunde.
Tööl kipub tihti olema kiire, kuid tema sõnul piisab ka mõnest minutist korraga, kuid siis korrata seda väikest juppi mitu korda terve päeva jooksul. Kasulikum on alati teha igapäevaselt kordustega mõned harjutused kui 1 kord nädalas tunnike.
Lisaks soovitab ta jälgida seda, kuidas toolil istuda. Mida rohkem toetada seljatoele, seda vähem saab koormust selg. Proovida võiks võimalikult vähe oma selga toetada ja pigem pingsalt meeles hoida ise oma selja sirutamist.