Pidev käte pesemine ja desinfitseerimine muudab käed kuivaks? Avaldame head nipid, kuidas sellega tegeleda

 (1)
Pidev käte pesemine ja desinfitseerimine muudab käed kuivaks? Avaldame head nipid, kuidas sellega tegeleda
Foto: Pexels

Kõige olulisem meede, et mitte saada endale koroonaviirust, on loomulikult käte pesemine. Soovituslikult peaks käsi pesema vähemalt 20 sekundit sooja vee ja seebiga. Kuid pidev pesemine ja lisaks veel desinfitseerija kasutamine muudab käed varem või hiljem väga kuivaks.

Pidev käte pesemine, desinfitseerija, õues olev külm õhk ja korterites olev keskküte — see kõik aitab kaasa käenaha kuivusele ja halvemal juhul ka kuivuse tõttu tekkivatele veristele lõhedele. See juhtub sellepärast, et sa pesed kätel olevad naturaalsed õlid maha. Pikema aja jooksul kahandab käte pesemine ja desinfitseerija kasutamine naha loomulikku kaitsebarjääri, käed muutuvad kuivaks ja võivad hakata valutama.

Kuidas selle vastu võidelda?

Kasuta lõhnatut seepi

Kasuta lõhnatut seepi, sest aroomivabad seebid sisaldavad tavalisest vähem allergeene. Kui sa pole siiani teadlik mõnest allergiast ja pesed nüüd tihti käsi seebiga, mis sisaldab seda kindlat allergeeni, võid ühel hetkel silmitsi seista ekseemiga.

Tee kätele parafiinihooldust

On olemas tooteid, mis sisaldavad parafiinivaha ja parafiin peaks taastama nahas optimaalse niiskustasakaalu. Selle konsistents on rasvane ja väga hea kuivale nahale.

Tee kätemaski

Kui su käed on väga kuivad, kata nad rikkalikult rasvase kreemiga, pane kummikindad kätte ja oota veidike. Lase kreemil mõjuda. Pärast kinnaste eemaldamist hõõru kreem hoolikalt kätesse.

Seotud lood:

Kindlasti ära lõpeta käte pesemist

Kui käed on juba väga kuivad ja valusad, võib tekkida kihk neid vähem pesta või isegi üldse mitte. Kuid ajal, kui on nii suur nakatumisoht, ei tohiks käte pesemisest loobuda. Kasuta rohkem rasvaseid kreeme ja proovi oma käsi regulaarselt niisutada.

Allikas: Glamour Magazine

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!