Niisiis, minu päev algab nii, et ma astun voodist välja duširuumi, õlitan end mandliõliga sisse (võib kasutada ka seesamiõli või oliivõli, peaasi, et õli, et panna vereringe tööle ja samas hoida kudedes kehasoojust) ning siis otse külma duši alla. Esimestel kordadel võib vesi olla alguses kergelt leige ning siis, kui keha juba harjunud on, võib kraani ka täiesti külma peale keerata. Kuna külma duši all seista on päris väljakutsuv, täidan ma seal harilikult aega väikse hommikuse tantsu ja massaaźiga. Ja peale mõneminutilist aktsiooni astun duši alt välja, hõõrun keha rätikuga kuivaks ja soojaks, panen hommikumantli selga ja lahkun protseduurilt. Tunne on, nagu oleks piparmündipõllul rullunud. Ja keha ja meel on värsked ja täiesti ärkvel!
On mõned reeglid — külma dušši ei soovitata teha päevade ja raseduse ajal ning pead ei soovitata märjaks teha, kuna nii kaotab keha liigselt soojust. Samas on suvi (ja miks mitte ka talv) ideaalne aeg duśi asemel mõnd veekogu kasutada ja siis on küll mõnus ka juuksed märjaks teha. Eks see olegi sisetunde küsimus. Lisaks ei ole veekogud meil ka suviti ilmselt nüüd nii külmad nagu seda on külm duśś.
Miks peaks keegi külma duši all käima?
Külmal dušil on lisaks üldisele keha ja naha värskendamisele ja kohvi asendamisele veel ridamisi positiivseid mõjusid, mis annavad sellele veel mitmekordselt väärtust juurde.
Soodustab kaalulangemist
Inimkeha sisaldab kaht tüüpi rasvkude — valget ja pruuni. Valge rasvkude koguneb, kui tarbime rohkem kaloreid, kui meie keha töötamiseks vajab, ning neid kaloreid ära ei kulutata. See rasvkude koguneb vöökohta, alaselga, kaela- ja reiepiirkonda ning sellest on kõige raskem lahti saada. Pruun rasvkude on „hea rasvkude”, mis toodab meie kehale vajalikku temperatuuri ning aktiveerub, kui me oleme karge külma käes. Külm dušš soodustab energiatagavarude kasutamist just pruunist rasvkoest.
Energiadoos kogu päevaks
Külm dušš on väga äkiline ärataja, kuid just tänu sellele saame päeva ja vere varakult käima lükata ja olla eesseisvateks väljakutseteks valmis. Tänu kergele šokile peab keha kiirelt tööle hakkama, süda asub kiiremini verd pumpama, pannes vere, hapniku ja energia võimsalt ringlema. Tänu sellele on energiatase terveks päevaks kõrge ja kõik asjad saavad tehtud (võib olla isegi homsed)!
Võin kinnitada, et tõesti on energiat kogu päevaks rohkem ning meeleolu kohe hommikul hea — ka siis, kui see enne tõusmist seda veel ei olnud.
Muudab juuksed terveks ja naha nooruslikuks
Kuum vesi pigem kuivatab nahka ja juukseid, külm vesi aga ergutab naha- ning juustepoore vältides nii nende ummistumist. Kui kuum vesi uhub kehalt loomuliku õli, siis külm vesi seda ei tee ning aitab seega keha mõnusalt pehme ja niisutatuna hoida.