Seitse halba kehalõhna, mida ei tohiks kunagi ignoreerida

 (9)
Seitse halba kehalõhna, mida ei tohiks kunagi ignoreerida
Photo by bruce mars on Unsplash

Kui märkad muutusi oma kehalõhnades, on tõenäoliselt aeg sammud arsti juurde seada.

Puuviljaline hingeõhk

Kõlab küll nunnult, aga tegelikult on see märk sellest, et midagi on väga valesti. Taolist lõhna põhjustab haigus nimega ketoatsidoos, mis tekib, kui organismi enda insuliinitootmine on ebapiisav ja/või kui ettenähtud insuliini pole manustatud piisavalt. Seetõttu pole glükoosil võimalik rakkudesse siseneda, keha lülitub rasvhapete põlemisele ja happeliste ketokehade tootmisele. Suur ketokehade kontsentratsioon veres võib põhjustada eriti tõsiseid haigusi.
Ketoatsidoos on tõsine lühiajaline komplikatsioon, mis võib põhjustada koomat või isegi surma, kui seda kiiresti ei ravita.
Kui lisaks hingeõhule on probleeme ka oksendamise, tiheda urineerimise ja kõhuvaluga, peaksid kiiresti arsti juurde minema.

Haisvad jalanõud

Igaüks, kes on pika aja jooksul kasutanud trennijalatseid, teavad, mis lõhna need endale külge võtavad. Muretsema peaksid hakkama siis, kui su kingad hakkavad lõhnama samamoodi kui su jalad. Vänge “juustu“hais annab märku sellest, et jalgadel on ennast sisse seadnud seenhaigus.

Vänge haisuga väljaheide

Väljaheide haisebki, aga siis, kui tunned ikka eriti lämmatavat ja varasemast vängemat haisu, on sul ilmselt probleem. Kui su seedesüsteem ei tooda piisavalt laktaasi, ei suuda sa korralikult seedida laktoosi ehk ainet, mida leiadub enamikus piimatoodetes. Seetõttu suundub laktoos otse su käärsoolde, mitte seedekulglasse. Selline väike ümberpõige põhjustabki haisu ja kõhupuhitust ja gaase.

Seotud lood:

Räpane uriin

Uriini värvus ja lõhn võivad muutuda vastavalt sellele, mida sa sööd või jood. Kuid kui näed, et uriin on hägune või verine ja lõhnab erakordselt halvasti, on tegu tõenäoliselt kuseteede põletikuga, mis vajab antibiootikumiravi.

Eriti halb hingeõhk

Kui pesed korralikult hambaid, aga hingeõhk lehkab sellest hoolimata, võib olla tegu uneapnoe või mine muu uneprobleemiga. Kui sa ei saa öösel normaalselt magada ja pead hingama raskelt läbi suu, kuivab suu ära ja hingeõhk hakkab haisema.

Vastik higihais

Higihais ei ole kunagi meeldiv, aga kindlasti ei tohiks su kaenlaalused lõhnata nagu sa peidaks seal roiskuvat laipa. Tavaliselt on vänge higihaisu põhjuseks mingi jant seedesüsteemis ja sellest saab lihtsal menüümuutusega jagu — lisa oma päevamenüüsse rohkem kiudaineid. Kui olukord siis ei muutu, räägi arstiga.

Halb lõhn intiimpiirkonnas

Valgevooluse lõhn on kergelt happeline ja peaks olema vaevumärgatav. Hapukas või mädakala hais annab märku bakteriaalsest vaginoosist, mis nõuab külaskäiku günekoloogile ja spetsiifilist ravi.

Allikas: Power of positivity