Seitse põhjust, miks naised peaksid raseduse ajal rohkem šokolaadi sööma

 (4)
Seitse põhjust, miks naised peaksid raseduse ajal rohkem šokolaadi sööma
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

Paljudel naistel tekib raseduse ajal pöörane magusaisu. Kas peaksid oma isusid eirama ja end tagasi hoidma? Õnneks enam mitte, sest uus uuring tõestab, et šokolaadi söömine raseduse ajal on sulle ja lootele kasulik — nimelt vähendab see preeklampsia riski ja parandab platsenta funktsioone. Aga see pole kaugeltki kõik: alljärgnevalt toome veel viis põhjust, miks raseduse ajal hambad võimalikult tihti šokolaadi lüüa tasub.

Aga enne veel väike hoiatus — kogused peaksid siiski jääma mõõdukaks ja eelistada tasuks tumedat šokolaadi. Millegagi liialdamine pole kunagi kasulik, ka mitte rasedana.

Õnnelikum beebi

Soomes korraldatud uuringu järgi olid raseduse ajal šokolaadi söönud emade lapsed rõõmsameelsemad ja elavamad.

Vähem stressi

Hormoonid ja keha muutumine võivad raseduse ajal rohkesti stressi tekitada. Erinevad uuringud on tõestanud, et tume šokolaad alandab stressitaset.

Väheneb raseduse katkemise risk

Raseduse katkemist ei saa muidugi ette näha ja riskifaktoreid on palju, aga üks uuring tõestas, et naistel, kes sõid iga päev šokolaadi, vähenes raseduse katkemise oht esimesel trimestril 20% võrra.

Parem tervis

Tume šokolaad sisaldab palju flavonoide, mis on võimsad antioksüdandid — need tugevdavad immuunsüsteemi, alandavad vererõhku ja mõjuvad hästi südame-veresoonkonna tervisele.

Tervislik kaalutõus

Tume šokolaad alandab kolesterooli ja hoiab kehakaalu kontrolli all. Ei usu? Pärast neuroteadlase Will Cloweri raamatu “Eat Chocolate, Lose Weight” (e.k “Söö šokolaadi ja võta alla”) hakkad uskuma.

Allikad: She Knows, SMFM Newsroom, BBC, New Scientist