Stressa vähem! Viis soovitust, mille abil oma aega paremini planeerida


GrabCAD
GrabCADFoto: Eero Vabamägi

"Ära ela oma elu nii nagu kardaksid iseenda matustele hiljaks jääda!" õpetab jaanuarikuine ajakiri Mari. Mida teha, et 2015. aastal vähem ajaplaneerimise pärast stressata? Ajauurija Stefan Klein annab praktilisi soovitusi:

1. Sõltumatus ajast: tundes end oma aja juhina, teeme me palju parema meelega vajalikke tegevusi, jõuame rohkem ja oleme õnnelikumad. Ole ise peremees!

2. Elamine kooskõlas kehakellaga: leia endale õige rütm oma keha kuulates ja tee võimaluse piires sellele vastavalt ka oma elus muudatusi.

3. Teadlik jõudeaja võtmine: et olla tõeliselt õnnelik ja oma eluga rahul, peaksime end häälestama Vietnami zen-meistri sõnade järgi: “Ära tee lihtsalt midagi, istu parem niisama.” Oska lõõgastuda!

4. Hetkede kogumine: teadlik tajumine pikendab aega — märgates detailideni oma ümbrust, tundes lõhnu, maitseid, märgates värve ja puudutusi, muutuvad hetked palju elusamaks.

5. Keskendumise harjutamine: üks asi korraga — aja tõhusama kasutamise võti on suurem kontroll oma mõtete ja tunnete üle, vaid nii saavad asjad korralikult tehtud.