Taimetark soovitab: kaks taime, mis võiksid alati käepärast olla!

 (7)
Taimetark soovitab: kaks taime, mis võiksid alati käepärast olla!
Foto: Ilmar Saabas

Tartu ülikoolis majandusküberneetikat õppinud Mercedes Merimaa kõige hingelähedasem tegevus on seotud taimemaailmaga, kirjutab ajakiri Naised. Just taimi peab naine maksimaalse harmoonia eeskujudeks ja oskab nende väega ka inimesi aidata. iseäranis soovitab naine kaht taime ligi hoida!

Kaks universaalset taime, mis võiksid Mercedese sõnul alati kodus ja reisidel kaasas olla, on varemerohu juur ja kalmusejuur. Varemerohu juur sobib toorelt riivituna kõikidele limaskestadele, aitab nohu korral (panna tükike ninna), hemorroidide tarvis (kasuta tükikest küünlana), sobib haavadele ja on hea kudede taastaja.

Kuivatatud kalmusejuur aitab kõhuhädade puhul ja ka siis, kui iiveldab, süda on paha või suitsetamise ja muude põhjuste tõttu on tekkinud seedeprobleemid või peavalu. Kalmusejuur on hea ka reisidele kaasa võtta, sest aitab hästi iivelduse vastu neil, kes ei kannata bussi- või meresõitu. Kalmusejuurel on toime alates kõhugripist pohmeluseni — see imab limaskestadest mürke ja aitab need organismist välja viia.