Teeme selgeks: miks on naistel peale pidu hullem pohmell kui meestel?

 (11)
Teeme selgeks: miks on naistel peale pidu hullem pohmell kui meestel?
Foto: Yutacar/Unsplash

See loomulikult erineb inimestest ja sellest, kui palju on joodud, aga olukord, kus mees ja naine tarbivad ühe õhtu jooksul sama palju alkoholi, kuid naine ärkab üles kohutava pohmelliga ning mehel on väga hea olla, on paljude paarikeste jaoks päris tuttav.

Miks see nii on? See tundub olevat ebaõiglane, eriti kui õhtul on käidud klubis, kus naine on end lõdvaks lasknud ja kogu hingest tantsinud, niiet kogu keha higine, samal ajal kui tema kallis mees on vaevalt paar liigutust teinud ja pigem nurgas vaikselt kokteili või õlut lürpinud. Miks on siis naine see, kellel on hommikul paha olla?

Kahjuks on selgunud, et selle vastu ei saagi midagi muud teha, kui peo jooksul vähem ja mõistlikumalt juua. Sest naiste rasvasisaldus kehas on suurem kui meeste oma, mis tähendab, et selle võrra on kehas vähem vett. Meestel on aga vähem rasva ning rohkem vett. Vesi aitab alkoholil kehas laiali jaotuda ja lahustuda, keharasv seda ei tee.

Samuti on naiste organid veidi väiksemad kui meeste omad, mis tähendab, et ka maks on väiksem ja sellepärast talub mehe keha veidi rohkem alkoholi kui naise oma.

Pidudel ei tasuks üritada alkoholi tarbimisega meestel järel püsida, sest lõppkokkuvõtteks oled kaotajaks sina, isegi kui peol tunned end võitjana.

Allikas: DailyMail