Uskumatu lugu! Arstid avastasid naise silmast 27 kontaktläätse — patsiendil polnud sellest õrna aimugi

 (4)
Uskumatu lugu! Arstid avastasid naise silmast 27 kontaktläätse — patsiendil polnud sellest õrna aimugi
Foto: Panthermedia/Scanpix

Kui ka sina oled üks neist inimestest, kes kannab kontaktläätsesid, siis sa tõenäoliselt tead, et nad võivad aeg-ajalt päris tüütud olla. Vahel satuvad nad silmas täiesti valesse kohta ja see tunne pole väga meeldiv ning aeg-ajalt võid mõne neist isegi kaotada, mis on eriti hirmuäratav. See pole aga absoluutselt võrreldav selle naise kogemusega, kes kaotas oma ühte silma 27 kontaktläätse.

Anonüümseks jäänud 67aastane naine läbis lihtsalt oma rutiinset katarakti operatsiooni, kui arstid avastasid tema silmast “sinaka võõrkeha” ehk vanad kadunud kontaktläätsed, mis oli sinna jumal teab kui kauaks jäänud ja üheks massiks muutunud.

Väidetavalt ei olnud patsiendil sellest õrna aimugi, et ta silmades on peidus vanu kontaktläätsesid ja ta oli seda kuuldes üsna šokeeritud. Kaks nädalat hiljem tunnistas naine, et ta silmadel on nüüd palju mõnusam olla.

Uskumatu, et ta midagi ei tundnud, või mis? Enne, kui paanikasse satud ja sama kartma hakkad, tea, et see on väga harvaesinev juhus. Võimalik, et kaotad ühe kontaktläätse, aga tõenäoliselt mitte 27 tükki. Lisaks, kui kontaktlääts näiteks silmade hõõrumise tõttu kaob, on võimalik see kiiresti üles leida. Vaata lihtsalt üles või alla ja liiguta pisut oma silmalaugu. Kui sa seda ikka ei leia, mine arsti juurde, kes suudab lihtsa vaevaga kontaktläätse üles leida.

Allikas: Women’s Health