VIDEO | Õõvastav! See video näitab, kui kiiresti jõuavad pisikud su kätelt näole ja igale poole mujale

 (4)
Peseme käsi!
VIDEO | Õõvastav! See video näitab, kui kiiresti jõuavad pisikud su kätelt näole ja igale poole mujale
Foto: Kuvatõmmis

Juutuuber Mark Rober postitas oma Youtube'i kanalile video sellest, kui kiiresti levivad meie kätelt pisikud igale poole, mida me puudutame ja tuleb tunnistada, et see on üsna õõvastav, vahendab Buzzfeed.

Rober määris oma käed kokku Glo Germ puudriga, mida on UV-lambiga vaadates hästi näha ja mis samas kandus kätelt kergesti kõigele, mida ta nendega puudutas ning tõestas sellega ka üsna hästi, kuidas pisikud levivad.

Seejärel suundus ta 3. klassi koolitundi ja palus ka õpetajal kätele Glo Germi kanda ning siis tervitas õpetaja kõigest kolme õpilast käepigistusega.

Vahetunni ajal puistas Rober veel mõne õpilase käele puudrit ja lõunapausi ajal läks ta kontrollima, kui palju puudrit erinevatele pindadele sattunud oli ning tulemus oli üsna šokeeriv: see oli igal pool, nii asjadel kui ka teiste õpilaste kätel ning isegi õpetaja nägu oli puudriga kaetud, kuigi ta pingutas, et nägu mitte puudutada.

Lisaks tegi Rober videos veel mitmeid teisi teste puudriga, et näidata, kuidas viirus levib. Vaata ise järele:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!