Geniaalne! Selle lihtsa nipiga saad sekunditega aru, kas munad on halvaks läinud või kõlbavad veel süüa

 (62)
LINNU TALU KANAMUNAD
LINNU TALU KANAMUNADFoto: KALEV LILLEORG, Ajakirjade Kirjastus/Naised

Hiljuti tuli välja, et britid viskavad iga aasta ära ca 720 miljonit muna, sest paki peal kirjas olev "kõlblik kuni" kuupäev on möödunud. Kindlasti on seda ka eestlased teinud. Tegelikult on aga olemas viise, kuidas saada teada, kas su munad on tegelikult ka "vanaks jäänud" või kõlbavad need veel süüa.

Erinevalt paljudest toitudest, mis hakkavad kahtlaselt lõhnama või lähevad lihtsalt hallitama, kui need on vanaks jäänud, on munade puhul seda keerulisem mõista. Aga nüüd õpetame sulle ühe lihtsa triki, mis aitab sul sellest aru saada enne, kui munakoore katki lööd. Ja kõik, mida selleks vajad, on kausitäis vett.

Käitu nii!

Täida üks suuremat sorti kauss või pott veega ja pista kahtlased munad sinna sisse ning vaata, mis toimuma hakkab. Muna võib käituda kausis neljal erineval viisil, olenevalt sellest, kui värske see on.

Väga värske muna jääb kausi põhja küljeli pikutama. Need, mis on nädalakese vanad, jäävad kerge nurgaga, suunaga alla poole. Kaks nädalat vana muna jääb kausis "seisma" teravama otsaga alla poole. Neid mune võid sa vabalt veel süüa.

Kui muna on aga söömiseks juba liiga vana, jääb see vee peale hulpima. Need munad peaksid kohe ära viskama.

Lihtne ja loogiline, või mis?

Allikas: Daily Mail