Jah ja ma arvan, et peedikotlettide peale ma ennast ümber ei harjuta, kuid samas pole mõtet lihatooteid ülearu ka tarbida. Pigem on oluline see, et toidulaud oleks tasakaalus.
Kui mitmekülgne toituja Sa ise oled?
Ma arvan, et see on jälle koduse taustaga seotud, et kuna meie peres jahimehi ei olnud ja loomalihasid meil väga eriti tarbitud, siis kuidagi metsmetsloomalihast mingit vaimustust pole tekkinud. See kodune liha on alati olnud kõige maitsvam. Teisel kohal on kindlasti olnud kanaliha ja kolmandal kala. Söön ka kalkunit, aga spetsiaalselt seda ise ostma ei lähe. Muus osas arvan, et tarbimine on sealiha kasuks.
Kuidas erineb Sinu menüü sportlaskarjääri tippajast?
Tippsporti tehes olid hästi olulised toitumiskellaajad ja järjepidevus. Praegu võib kiiremal päeval juhtuda, et lõunasöök jääb vahele. Kuna ma hetkel tippsporti ei tee, siis ma võin sellest loobuda ja saan seda lubada, aga kui teha aktiivselt sporti, siis ma ei saa endale lubada seda, et ma jätan lõunasöögi vahele. Kuna praegu mul veel kehamassi on, siis ei ole muret, kui mul jääbki üks söögikord vahele, sest otseselt midagi hullu ei juhtu. See on võib olla suurim vahe.
Kui palju levib sportlaste seas toitumise ja lihaga seotud müüte?
Ma arvan, et spordi valdkond on üldse väga mütoloogiline, sest räägitakse päris palju lugusid, kes ja kuidas midagi tegi või proovis ja sõi. Mäletan, et üks naljakas lugu juhtus siis, kui olime ükskord võistlustel ja nägime seal oma kolleege Venemaalt. Nende toitumise järjekord oli selline, et kõigepealt sõid nad kartulit, siis salatit ja peale seda liha. Me uurisime, et miks nad nii söövad ja saime vastuseks, et see on kihiline toitumine, mille kohaselt peab erinevaid asju sööma erinevas järjekorras, sest siis keha seedib seda täpselt nii, kuidas sa ette annad ning saad kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid õiges järjekorras kätte. Kui me Mihkliga sellest rääkisime, siis Mihkel naeris muidugi selle välja. See on võib olla värvikas näide sellest, et millised müüdid spordis võivad liikuda.
Kas Sa ka ise treenerina rõhutad toitumise olulisust?
Eks me sellistest asjadest ikka räägime. Ma ei anna otseseid soovitusi, mida sööma peab, aga ma silmanurgast natuke jälgin. Sportlane peab olema energeetiliselt ikkagi hästi laetud, sest kui see toidusedel on vale, siis kindlasti see ühel hetkel kajastub ka mingites tagasilöökides.
Seega toitumine peaks olema mitmekülgne?