Kas teadsid? Kolm karmi fakti suhkru kohta

 (4)
Kas teadsid? Kolm karmi fakti suhkru kohta
Pilt on illustreerivFreeImages/Mark Webb

Suhkru ületarbimine on võtnud maailmas juba epideemilised mõõtmed. Ajakirja Naisteleht+Naised värskes numbris on suhkru süüst pikemalt juttu, muuhulgas tuuakse ära kolm kõige halvemat asja, mida suhkur sulle teeb.

Kas teadsid, et:

1. Suhkur tekitab sõltuvust: suhkru sõltuvust tekitavatest omadustest kõneleb ilmekalt fakt, et maiasmokale toob magusa piiramine kaasa peavalud — õnneks mööduvad need tavaliselt mõne päeva jooksul, sõltuvalt sellest, kui suhkrulemb sa eelnevalt oled olnud.

2. Suhkur ajab sööma: suhkur liigub sinu organismist läbi meeletu kiirusega. See aga tähendab, et ühele kommile järgneb teine ja teisele kindlasti ka kolmas — sa lihtsalt ei suuda magusa söömist lõpetada.

3. Suhkur väsitab: suhkur peaks andma sulle energiat, ent tegelikult toimib asi hoopis vastupidi. Pärast magusa söömist tõuseb kiiresti sinu veresuhkrusisaldus, andes hetkeliselt küll “energialaksu”, ent kiirele tõusule järgneb veel kiirem langus — sageli kahaneb energiahulk veel väiksemaks, kui see oli enne suhkru söömist, tulemuseks väsimus ja jõuetus.

Loe suhkrusõltuvuse kohta pikemalt ajakirja Naisteleht+Naised värskest numbrist!