Naat paneb kõhu paremini käima! Siin on põhjused, miks seda süüa tasub

 (6)
Ürdid, salatid
Ürdid, salatidFoto: Daisy Lappard, Ajakirjade Kirjastus/Naisteleht

Kuigi naati ei saa kuidagi otseses mõttes ravimtaimeks pidada, on vanarahvas ometi sellest oma hädade-haiguste leevenduseks abi saanud. Või vähemalt sellesse uskunud. Kindel on see, et kiudained aitavad kinnist kõhtu lukust lahti teha.

Naadi rikkus seisneb eeskätt C-vitamiinis, mida 100 grammis leidub keskmiselt 100 mg, mida peetaksegi mõistlikuks päevanormiks ja mida üle talve hoitud köögiviljad enam ei paku. Ent 100 grammi naadilehti on mahult suur kogus ja selle vitsutamiseks läheks tarvis veiseisu, pealegi ei käi neelud naadi järele iga päev. Kui lisaks sellele leida aiast noori võilille- ja kõrvenõgeselehti, lisaks alles tärganud nurmenukku, saab neid näiteks salatiks kokku segades C-vitamiini omajagu.

Peale selle peidab naat endas tibake E-vitamiini ja rohkesti karotenoide, mida on 100 grammis sama palju kui 100 grammis porgandis. Kui nii palju porgandit ära süüa pole mingi kunst, siis naadilehti küll. Väheke annab naat ka rauda, kaaliumi ja teisi mineraalaineid, samuti kiudaineid ja eeterlikke õlisid.

Veel on omistatud aiapidaja vaenlasele võime kehast välja viia liigset vett ja kusihappesoolasid. Seega võiksid eeskätt podagrahaiged juua kuuridena teed: nädal järjest ja sama palju vahet.

Korrapärane naaditee joomine võtvat vähemaks valu nendel, kellel on mõni krooniline põletik, nagu reuma, podagra või radikuliit. Ka see tuleb omal nahal järele proovida. Nagu seegi, kui valutavaid liigeseid õlitõmmisega määrida.

Seotud lood:

Toidutaimena üksi ja koos teistega

Noored naadilehed sobivad värskeks salatiks omaette või näiteks koos võilille, kõrvenõgese, jänesekapsa ja köögiviljadega. Säärane segusalat tuleb kohe pärast valmistamist ära süüa, sest seistes selle maitse halveneb.

Loe edasi portaalist kodus.ee