Esimene reegel: eelista naturaalseid toite

Toit peab olema ökoloogiliselt puhas, naturaalne ning täisväärtuslik. Vältima peaks konservante ja keemilisi lisandeid sisaldavaid tooteid.

Teine reegel: söö „paljunemisvitamiine“

Organism toodab suguhormoone ainult juhul, kui saab piisavalt nn paljunemisvitamiine: E ja A. Neid vitamiine leidub rohkelt kalamaksas, kanamunades ning porgandis.

B-rühma vitamiinid vastutavad efektiivse impulsside edastamise eest, mis on äärmiselt tähtis seksuaalse erutuse seisundi saavutamiseks. Need vitamiinid saad, süües kaunviljalisi, kartulit, piima-, liha- ning kalatooteid.

C-vitamiin aitab kaasa vereringe normaliseerimisele ning seda kasutatakse suguorganite venoosse puudulikkuse raviks. Pealegi kaitseb ta organismi stressi, ühe peamise seksivaenlase eest. C-vitamiini peamised allikad on tsitruselised, mustsõstar, paprika, astelpaju.

Kolmas reegel: väldi „seksitapjaid“

Mõned toidud ning ained mõjuvad niivõrd ebasoodsalt organismi võimele saada seksuaalnaudingut, et neid tuleks tarbida võimalikult vähe või loobuda üldse.

Nende hulka kuuluvad paljud ravimid, trankvillisaatorid, vererõhu regulaatorid. Ilmselt on teada, et uimastid nõrgendavad libiidot ning tekitavad pikas perspektiivis impotentsust. Sarnase mõjuga on alkoholgi, mis hävitab testosterooni ehk meessuguhormooni. Nikotiin halvendab suguorganite verevarustust ja võib takistada orgasmi saamist naistel.

Rasvane toit on raskesti seeditav ning võib põhjustada veresoonte lupjumist, halvendades vere- ning hapnikuvarustust, olles seega üks seksuaalsusele halvasti mõjuvaid faktoreid.

Teleka vaatamise asemel tegele spordiga, mis suurendab endorfiinide kogust ning tõstab tuju ja seksuaalset aktiivsust. Televiisor on omakorda energiat — nii elektri- kui seksienergiat — neelav elektriseade. Tõsi küll, sobiv film võib vastupidi ihale soodsalt mõjuda.

Neljas reegel: hädavajalikud makroelemendid

Tänapäeva inimese toitumine ei ole kaugeltki tasakaalustatud või täisväärtuslik. Ilma paljude mineraalideta on aga võimatu saavutada rahulolu seksuaalsfääris. Seepärast olgu igapäevases menüüs:

Kaltsium — suurendab seksuaalset huvi, aitab vältida enneaegset seemnepurset ning annab energiat. Kaltsiumi düsbalanss endokriinnäärmetes alandab libiidot. Kaltsiumi sisaldavad: piim, jogurt, juust, pähklid, seemned, pudrud, kapsas.

Naatrium — nooruse element, mis on vajalik liigeste elastsuse säilitamiseks ning närviimpulsside tekitamiseks. Kõik kehas ringlevad vedelikud sisaldavad naatriumit, kaasaarvatud suguelundkonna omad.
Kahjuks ei saa toidusoola pidada ideaalseks naatriumi allikaks. Organismi seisukohalt paremat naatriumi sisaldavad veiseliha, kitsepiim ja seller.

Kaalium on vajalik kõigi organite normaalseks toimimiseks, eriti südame ja lihaste jaoks. Seksi vaatevinklist on tegemist elemendiga, mis tagab lihas- ja närviaktiivsuse, normaalse happe-leeliselise tasakaalu, mis on tarvis suguhormoonide tootmiseks. Kaaliumipuuduse korral on inimene pidevalt väsinud ega suudaks oma seksuaalfantaasiaid realiseerida.
Kaaliumi poolest on rikkad soja, kuivatatud puuviljad, banaanid, pähklid ja seemned, riisi- ja nisukliid, petersell, liha ja avokaado.

Väävel muudab partnerid optimistlikuks ning uudishimulikuks. Ilma väävlita muutuks seks rutiinseks ja igavaks tegevuseks. Kirglik tundlikkus on võimatu ilma väävlita, mis mõjutab sügavalt nii mehe kui naise emotsionaalset seisundit. Väävlit sisaldavad: munakollane, sibul, küüslauk, lillkapsas, spargel, redis, spinat.

Viies reegel: ära unusta kire koostisosi

Elu parima seksi retsept näeb välja järgmiselt: rõõmsameelsust andev räni (rukkileib), kroonilist väsimust ja seksihuvi kadumist ennetav raud (mandlid, munakollane, mustad ploomid, rosinad, aprikoosid), ajutööd stimuleeriv fosfor (mereannid, mais, kaunviljalised), ainevahetust reguleeriv jood (mereannid, vetikad) ning iha eest vastutav tsink (krevetid, kalamari, pähklid, kõrvitsaseemned).

Mis tooteid on vaja süüa?

Arvestades kõige eeltooduga, on arusaadav, miks tekitavad inimeste söögiharjumused seksuoloogidele nii palju pahameelt. Järgmiselt loetleme täisväärtusliku seksi jaoks vajalikud toidud. Lisades need oma igapäevamenüüsse, märkad peagi, kuidas paraneb sinu sekselu.

Maitseained: nelk, kaneel, ingver, kardemon.

Köögiviljad: kõrvits, spargel, küüslauk, sibul, spinat, till, mädarõigas, seller, porgand, merekapsas, seened.

Puuviljad: avokaado, banaanid, ploomid, kookospähkel.

Pähklid ja seemned: mandlid, seesam, nisuidud.

Libiido kiirabi: astelpaju, kalamari, kanamunad, mesi.