Telekokk Jamie Oliver soovitab häid mooduseid, kuidas võidelda mõttetu toidu raiskamise vastu

 (3)
Telekokk Jamie Oliver soovitab häid mooduseid, kuidas võidelda mõttetu toidu raiskamise vastu
Foto: Shutterstock

Ükskõik kui palju sa ka ei üritaks kalkuleerida ja oma külmkapis peituvat toidukraami sorteerida, ikka avastad sa tihtipeale, et mõni toiduaine on lootusetult halvaks läinud? Sa ei ole selle probleemiga üksinda. Loe tippkokk Jamie Oliveri soovitusi, mida teha selle vastu, et toit raisku ei läheks.

Tuntud inglise telekokk avaldab allikale DailyMail oma parimad kööginipid, et inimesed ei viskaks nii palju toitu ära, sest toidu raisku laskmine puudutab pea igat inimest ja tegelikult saab selle vastu nii mõndagi ära teha. Paljude nende nõksude peale ei oskakski kohe ise tulla.

Pane toiduained külmikus õigesse kohta

Külmiku erinevates osades on ka temperatuur erinev, mistõttu peaks endale selgeks tegema, kus on kõige külmem, ja seal hoidma liha ning kala. Kui mõni lihatükk on sul juba valmis küpsetatud, siis vaata, et sa hoiaksid seda toorest lihast eraldi riiuli, sest need ei peaks omavahel kokku puutuma. Kõige soojem koht külmikus on külmikuuks, seal võiks hoida näiteks mahlu.

Kõik toiduained ei käi külmkapis

Paljud inimesed hoiavad oma külmikus näiteks kartuleid, kuid pigem säästa oma ruumi ja hoiusta kartuleid toas või keldris, kuivas ning pimedas kohas. Ka sai-leib võiksid olla leivakorvis, mitte külmkapis.

Ära unusta kasutada sügavkülma

Kui sa avastad, et mõni puuvili hakkab andma märku halvaksminemisest, siis pane see koos karbiga sügavkülma. Saad seda järgmine päev edukalt näiteks smuuti sees ära kasutada. Puuviljad on ühed enimlevinud toiduained, mis inimestel kodus halvaks lähevad.

Seotud lood:

Tee topeltkoguses süüa

Mitmeid toiduaineid müüakse suurtes kogustes, mida on rohkem, kui üks söögikord. Kui sa kasutad neid söögi tegemiseks ega kasuta kõike kohe ära ja jätad toiduained üksikuna külmkappi, on väga suur tõenäosus, et sa ka unustad need sinna ja nad lähevad halvaks. Tee pigem suurem kogus toitu, et kõik erinevad toiduained kohe ära kasutada. Saad selle edukalt panna sügavkülma ja süüa ära mõnel kiirel õhtul, kus ei ole aega süüa teha. Kokkuhoid missugune!

Lugeja, millised on sinu parimad nipid, et mitte toitu raisku lasta?