Ära lase ennast halvasti mõjutada! Kuus omadust, mis kinnitavad, et sinu kallimal on väga madal enesehinnang

 (5)
Ära lase ennast halvasti mõjutada! Kuus omadust, mis kinnitavad, et sinu kallimal on väga madal enesehinnang
Foto: Unsplash

Me kõik teame kedagi, kes võitleb väga madala enesehinnanguga. Kui selleks inimeseks osutub sinu kallim, seisad sa suure dilemma ees, sest ühelt poolt tahaksid sa teda aidata, teiselt poolt aga pead olema hoolas, et tema negatiivne suhtumine sinule halvasti ei mõjuks.

Et sa ennast kogemata mõjutada ei laseks, on oluline tähele panna, millised on need esmalt ehk varjatud omadused, mis inimese puhul viitavad madalale enesehinnangule. Kui sa neid märkad ja teed endale selgeks, et sina oled tugev ja sa soovid ning päriselt tahad oma armsamat aidata, siis see tähendab, et sinu enesehinnanguga on kõik hästi.

Need omadused iseloomustavad väga halva enesehinnanguga inimesi:

1. Ta läheb oma heade külgede näitamisega üle võlli, ehk kui tal midagi õnnestub, teeb ta kõik endast oleneva, et terve maailm sellega kursis oleks.

2. Tal on endale seatud ekstreemselt kõrgelt standardid ja kuna ta neid ilmselgelt täita ei suuda, langeb ta tihtipeale masendusse.

3. Ta uhkustab oma saavutustega palju, aga samas ei ole ta iialgi endaga rahul ja uhkustamise kõrval teeb ta jällegi ennast maha.

4. Ta eeldab alati negatiivset ja kõik tema mõtted on negatiivse suunitlusega.

5. Ta haletseb ennast kogu aeg ja kui ta ei leia enda juures midagi haletsusväärset, haletseb ta kedagi teist.

6. Ta võtab kõike isikliku rünnakuna, mistõttu on temaga tõeliselt raske suhelda.

Allikas: Awarenessact