Huvitav avastus: kõikidel küüntenärijatel on üks ühine omadus ja see ei ole kindlasti ärevus!

 (16)
Huvitav avastus: kõikidel küüntenärijatel on üks ühine omadus ja see ei ole kindlasti ärevus!
Panthermedia, Scanpix

Tavaliselt liigitatakse need inimesed, kes küüsi närivad, ärevate seltskonda, sest see tundub lihtsalt kõige loogilisem. Küünte närimine on justkui hea viis enda rahustamiseks stressiolukorras ja sellega senised analüüsid on ka piirdunud. Nüüd on aga selgunud veel midagi hoopis huvitavamat.

Uurijad võtsid ette grupi katsealuseid ja jälgisid hoolikalt nende käitumist. Muidugi pidid nad ka põhjalikud küsimustikud täitma. Pooltel osalistel esines korduvaid ja tahtmatuid liigutusi, näiteks küünte närimist, teisel poolel selliseid harjumusi polnud.

Ja tuli välja, et küüsi närivate inimeste ühine iseloomujoon on perfektsionism!

Perfektsionistid ei suuda lõõgastuda ja nad ei tule oma ülesannetega õigel ajal või soovitud moel, selgitab uuringu autor. Võimetus etteantud ajalimiidis oma ülesannetega toime tulla ajabki neid ärevaks, tekitab kannatamatust ja rahulolematust ning üks eneserahustamise viise on küünte närimine.

Kui loed seda küüsi krõbistades ja arvad, et sina küll perfektsionist ei ole, siis sa ilmselt eksid. Mõtle nüüd hoolega, kas sul on mõni järgnevatest omadustest:

Seotud lood:

- Mõtled tihti “kõik või mitte midagi” stiilis

- Oled enda vastu väga karm

- Kui sa ei saavuta oma eesmärk, oled enda peale väga pahane

- Ka siis, kui oled eesmärgi täitnud, ei ole sellest saadav edu sinu jaoks piisav

Perfektsionism ei ole tingimata halb iseloomujoon, aga küünte närimine on kindlasti. See rikub nii su küünte välimuse, deformeerides lõpuks ka nende kuju, kui kahjustab tõsiselt hambaid. Peaksid püüdma leida endale parema viisi, kuidas stressiga toime tulla.

Loe perfektsionismist lähemalt: Perfektsionist jääb ajaplaneerimisel hätta

Vaata endasse: oled äkki ka sina krooniliselt väsinud perfektsionist?

Perfektsionism teeb haigeks

Inglite aeg