Jood esimese asjana hommikuti kruusitäie kohvi? See ei pruugi reaalsuses väga mõistlik olla

 (5)
 KOHVIK GOURMET COFEE TALLINNAS KADRIORUS
Foto: Arno Mikkor

Paljud inimesed ei suuda alustada päeva ilma kohvita ja võimalik, et kui sa seda siin loed, siis oled ka sina üks neist. Aga kui sa vajad head põhjust, miks kohv rohelise tee või trendika matcha vastu välja vahetada, siis loe edasi.

Nimelt tekitad hommikul enne kella poolt kümmet kohvi juues oma kehale hoopis stressi, vahendab Time.

Miks see nii on?

Kortisooli ehk stressihormooni tase on kehas kõige kõrgem tavaliselt hommikul kella 8-9 vahel. Kui sa jood selles vahemikus ära ka kruusitäie kohvi, paiskad kortisooli taseme segi, mis võib sulle veelgi rohkem stressi ja ärevust põhjustada.

Seetõttu ongi paljud inimesed just hommikuti ekstra pinges ja, et seda vältida, soovitavad teadlased sul oodata natukene aega enne, kui oma päeva esimest tassi kohvi naudid. “Kohvis sisalduv kofeiin tõstab ka keha kortisooli taset ja kuigi see tuleb kasuks, et hommikul kiiremini ärgata, tekitab kortisooli kõrge tase ka rohkem stressi,” kinnitab toitumisnõustaja Amanda Maucere.

Millal siis kohvi juua tohib?

Parim aeg kohvi joomiseks on peale kella 9:30 hommikul, kui su keha kortisoolitase on langenud. Erandiks on muidugi see, kui sa ärkadki hommikuti kell 9:30. Siis tasuks tunnike või kaks oodata.

Kui sa aga ei suuda ilma kohvimaitset tundmata ärgata, siis alati on variant valida kofeiinivaba versioon või eelistada võimalikult lahjat kohvi.

Allikas: Well+Good