Just sel eluaastal olevat inimeste elus kõige vähem õnne, aga psühholoogi sõnul on see hoopis maagiline

 (3)
Just sel eluaastal olevat inimeste elus kõige vähem õnne, aga psühholoogi sõnul on see hoopis maagiline
Foto: Tower Electric Bikes/Unsplash

Inimene ei ole elu jooksul kogu aeg õnnelik. See on normaalne, et su elu on mingil perioodil nagu Ameerika mäed, aga üks on kindel: seegi möödub. Aasta, mil armud, võib olla su elu õnnelikum, aga aasta, mil kaotad kellegi kalli, on tõenäoliselt kõige hullem aasta su elus.

Mõnel juhul võiks öelda, et elu kõige õnnelikumad aastad olid siis, kui ei pidanud veel tööl käima ja enda eest vastutama. Mäletad, kui e-postkastist leitud kiri tõi pigem rõõmu, aga nüüd võib see tähendada, et arvete maksmise aeg on käes? Ja tööl käimine kõlas pigem glamuursena ega tähendanud pikki tunde kontoriseinte vahel? Üks värske uuring ongi näidanud, et inimene on kõige õnnelikum enne 18. eluaastat, mil "õnnekõver" hakkab langema ja on kõige madalamas punktis hilistes 40ndates.

See uuring näitas, et enamik inimesi on kõige õnnetumad just 47aastasena. Paljud neist kurtsid ärevuse, depressiooni, üksinduse, ebakindluse ja väsimuse üle, mis peegeldab justkui klassikalist keskea kriisi stereotüüpi. Ja eks selleks on palju põhjuseid. Mõni inimene pole näiteks jõudnud finantsiliselt sinna, kuhu lootis, et on 40ndates juba jõudnud ning mõnel on just siis armuelus kõige keerulisem aeg.

Aga 47 on tegelikult ka maagiline aasta, üks, mida peaks raamatu "The Sunny Side Up" autori Lauren Cooki sõnul lausa tähistama.

Miks?

Seotud lood:

1. Sa tead, mida väärtustada

2. Sul on su inimesed juba olemas ja sa ei pea meeleheitlikult uusi tutvusi looma

3. Sa hindad oma keha

Seega, kuigi on selge, et su elus esineb ka 40ndates palju stressitekitavat, oleneb kõik sellest, kuidas sa elu vaatad. Hea uudis on, et uuringu järgi tõuseb su õnnekõver uutele kõrgustele 70ndates ja saad kõigele halvale vaadata tagasi kui vajalikele õppetundidele. Vahel piisab just sellest, et igas vanuses taas õnn leida.

Allikas: Well+Good