Kolm levinud sõna, mida inimesed iga päev kasutavad ja need hävitavad vaikselt meie enesehinnangut

 (9)
Kolm levinud sõna, mida inimesed iga päev kasutavad ja need hävitavad vaikselt meie enesehinnangut
Foto: Ümit Bulut/Unsplash

Kui tunned, et sinu enesehinnang võiks olla parem ja sa tahaksid tunda end rohkem enesekindlana, siis lõpeta nüüd ja kohe nende kolme sõna või sõnapaari kasutamine, sest see ei too head tulemust.

Mis sõnad need on, mida oleks vaja vältida?

Ei saa

Miks sa arvad, et sa ei saa? Kohe kui sa mõtled mingi tegevuse kohta, et sa ei saa seda teha, muudad sa selle tegeliku sooritamise endale pea võimatuks. Sa võiksid asendada selle sõnaga “saan”. Tee seda iga kord, kui sul tekib tunne, et sa ei suuda, taha ega oska.

Aga

Mis “aga”? Tead ju küll seda sõna, mis ei tähenda kunagi midagi head. Näiteks: “ma armastan sind, aga…”, “Sa said väga hästi hakkama, aga…” Jäta see sõna ära. Jää endale kindlaks.

Proovin

Ka see sõna näitab, et sa kõhkled endas pidevalt. Kui sa ütled mõne ülesande kohta kellelegi, et sa proovid selle ära teha, siis see saadab signaali, et võib-olla sa tõesti veidi üritad, aga oma parimat sa kohe kindlasti ei anna. Ütle endale kõva häälega kaks lauset: “Ma teen selle ära!” või “Ma proovin selle ära teha.” Ja nüüd mõtle — kumb neist usaldusväärsemana kõlab?

Allikas: YourTango