Mis juhtub sinuga siis, kui oled enda vastu liiga karm?

 (2)
Mis juhtub sinuga siis, kui oled enda vastu liiga karm?
Photo by Joanna Nix on Unsplash

Me kõik teeme vigu ja selles ei ole midagi erilist ega imelikku. Oluline on see, kuidas me oma vigadega toime tuleme. Tavaliselt oleme ise oma suurimad kriitikud - mõtleme üle, ei andesta endale, ei usu, kui keegi ütleb ilusaid sõnu... Teisisõnu: me materdame end asjatult, kuigi peaksime õppima hoopis seda, kuidas endale andestada ja iseendaga rahu sõlmida. Mis juhtub siis, kui sa oled endaga liiga karm?

1. Und ei tule


Sul on alati meeles kõik vead, mis oled teinud, kõik vaidlused ja isegi eelmises elus sooritatud kuriteod. Sa ei suuda uinuda, sest kogu see negatiivne kogemustepagas istub su turjal ja on vallutanud mõtted ning ei lase rahuneda.

Lühiajalise unepuuduse tulemused on:

Tähelepanematus: isegi 1,5 tundi vähem und kui tavaliselt võib su tähelepanuvõimet negatiivselt mõjutada.

Mäluhäired: unepuuduses inimesed ei suuda asju meelde jätta ega meenutada.

Suhtestress: magamatus muudab tujukaks ja kipud tüli norima ja tülitsema.

Elukvaliteet: sa ei viitsi trenni teha ega muudest igapäevastest tegevustest osa võtta.

Suurem oht õnnetusse sattuda: uimased autojuhid põjustavad igal aastal tuhandeid (surmaga lõppevaid) õnnetusi.

2. Rahulolematus

Ole sa nii andekas kui tahes, ise sa endaga iial rahule ei jää, sest tunned, et saaksid paremini või see, mida sa tegid, ei olnud piisav. Üks väike eksimus ajab su täiesti endast välja, kuigi kogu protsessile see tegelikult mingit mõju avaldada ei pruukinudki.

Seotud lood:

3. Sa ei küsi kunagi abi

Usud, et saad kõigega ise hakkama ning abi küsimine on nõrkadele! Sa ei taha anda kellelegi põhjust su võimekuses kahelda ega teistele ona palvega probleeme põhjustada.

4. Vastutus sõprade ja pere ees

Tunned, et sina oled vastutav oma sõprade ja pere heaolu eest. Kui neil ei ole lõbus, tunned end süüdi ja läbikukkununa. Mõtled liiga palju teistele ja liiga vähe iseendale.

5. Kriitika tapab su

Sa ei suuda kriitikat vastu võtta ka siis, kui tegu on mingi pisiasjaga ja sa tegelikult tead, et kritiseerijal on õigus. Sa oled ise nii enesekriitiline, et kui keegi mingile eksimusele tähelepanu juhib, ajab see sind täiesti endast välja ning sa mäletad seda veel aastaid. Seetõttu püüad sa perfektne olla ja perfektselt kõike teha — sul ei ole vaja teiste kriitikat ja õpetussõnu, sa tead ise paremini.

6. Komplimente vastu võtta ei suuda

Ükskõik, mida head sulle öeldakse- sa ei usu, sest pole ju võimalik, et keegi päriselt arvab, et sa näed hea välja või teed head tööd Sa ise ei kiida ennast ja kui keegi teine seda teeb, jookseb see lihtsalt mööda külgi alla (kuigi tegelikult ihkad sa kiitust ju rohkemgi kui mõni teine).

7. Sa ei näita end haavatavana

Oma nõrkuste osas oled sa väga hell ja mitte mingil juhul ei ole sa nõus neid teistele välja näitama. Sa pole nõus sellega, et keegi näeb, et sa vajad abi, sest oled loonud endast kõva mehe/naise kujundi ja miski ei tohi seda muuta.

8. Mõtled üle

Oled veendunud, et su vigu ei andestata ning sind jäädakse igavesti mäletama mitte su edu, vaid su mõne üksiku eksimuse tõttu. Sa oled kindel, et hävitad ise oma suhted oma lollide vigadega. Oled enda vastu täiesti jõhkralt karm ja arvad, et teised kohtlevad sind samamoodi.

9. Vabandad pidevalt

Sa vabandad isegi nende asjade pärast, mida sa mitte kuidagi kontrollida ei saa, näiteks liiklusummik või ilm. Sa tahaks neid asju heaks teha, aga ei saa, siis tunned end süüdi ja materdad ennast, et paremini ei valmistunud või ette ei mõelnud.

10. Armastust ei julge vastu võtta

Sa ei oska armastada ega armastust vastu võtta, sest vaatad end peeglist ja näed justkui mingit vigast või veidrat tüüpi, kellel on enne armastama hakkamist veel nii palju arenguruumi. Kui keegi sinusse armub, usud, et see on ajutine ja kindlasti ei ole see tõeline, sest kes ikka sinusugust tahab. Oled enda ümber kõrge müüri ehitanud ja lased sinna sisse ainut väga väheseid!

Allikas: Power of Positivity