Näed tihti õudusunenägusid? See annab sulle stressirohketes olukordades ühe suure eelise

 (1)
Näed tihti õudusunenägusid? See annab sulle stressirohketes olukordades ühe suure eelise
Foto: Shutterstock

Osad inimesed näevad päris tihti õudusunenägusid ja see ei ole üldse meeldiv. Kes meist ikka tahaks keset ööd värisevana ja higisena üles ärgata, mõeldes, et mis nüüd just juhtus? Kui sina oled üks neist inimestest, ära enam muretse, sest sul on ka üks suur eelis.

Nimelt on mitmed uuringud näidanud, et inimesed, kes näevad tihti õudusunenägusid, saavad stressirohketes olukordades palju paremini hakkama kui need, kes eriti tihti hirmsaid unenägusid ei näe.

Miks nii?

Uuringus tehti katse, kus inimestele näidati negatiivse alatooniga häirivaid pilte, näiteks rünnakutest või stressi tekitavatest olukordadest. Uuriti, millised ajuosakesed reageerivad nende piltide peale kõige rohkem. Kui uuringus osalenud inimesed magasid ja nägid õudusunenägusid, reageerisid samad ajuosakesed.

Avastati, et mida rohkem on inimene unes hirmu tundnud, seda väiksem reaktsioon oli hirmule reageerivatel ajuosakestel häirivaid pilte vaadates.

Niiet kui sina näed tihti õudusunenägusid, on sinu emotsionaalne reageering päriselus millegi stressirikka peale palju väiksem.

Kuid kahjuks ei ole kõik päris nii lihtne ja lõbus. Traumeerivad õudusunenäod põhjustavad unetust ja mõnele inimestele ka stressi, niiet kuigi sa võid stressirohketes olukordades vähem reageerida, tekib sul lisastress unetusest ja hirmsatest olukordades.

Allikas: DailyMail

Lugejad, kas te näete õudusunenägusid? Kuidas te nendega toime tulete?