Selleks, et kohanduda maailma ebatäiuslikkusega, on tarvis kõigepealt see ühiskondlik kaos vastu võtta, teesklemata seejuures superkangelast. Tuleb leppida sellega, et oled inimene, mitte üliinimene. Järelikult haavatav ning ekslik.
Pühendame oma energia hoolitsusele teiste eest, ent tunneme haruharva huvi iseenda vastu. Samas on just see kõige alus — kuulatada ennast sama tähelepanelikult ja heatahtlikult ning üritada ennast aidata. Planeerides rohkemat, kui täita suudame, oleme pahased enda peale. Sealt tulenebki stress. Üritades lämmatada enese süüdistamise valu, sukeldume näiteks sotsiaalvõrkudesse. Samal ajal aga seiskub meile vajalik ettevõtmine ning me asume taas uue jõuga ennast süüdistama ning stress aina süveneb.
Et sellest nõiaringist välja pääseda, tuleks enda süüdistamise ja internetis surfamise asemel suhtuda endasse kaastundlikult. Stressi tsükkel peab lõppema füüsilise aktiivsusega. Seega, et vähendada stressihormoon kortisooli taset, tuleb minna kõndima või asuda võimlema.
Ei tohi unustada sedagi, kui oluline on oma isikliku tempo järgimine. Võime ju ka võõra tempoga kaasa minna — vahel on see hea ja värskendavgi. Kui nii aga pidevalt jätkub, mõjub see organismile äärmiselt kurnavalt. Võib ju näida, et konkreetset tööprobleemi polegi võimalik lahendada, ent tegelikult on kõik vaid ülemuse ja kolleegidega kokku leppimise küsimus. On hea, kui mõistame ennast ja teame, kuidas endaga käituda, ning selgitame seda ka teistele.
Me saame oma elu korrastada. Ühelt poolt tuleb tööde voolust välja tuua see, mis on tõeliselt kiire ning keskenduda nimelt sellele. Teisalt ajab meid närvi suur hulk tegemata pisiasju. Oleks hea kõik see enda jaoks kirja panna. Juba see toob kergendust. Selle asemele, et „ma ei jõua midagi“, tekib uus arusaam sellest, mida nimelt ei jõuta. Ning siis on võimalik koostada plaan, kuidas kõigega hakkama saada. Üks töö lõpetatud, anna endale aega selle üle rõõmu tunda. Selline tegevus aitab aru saada, et oled hakkama saanud ning kõik on hästi.