Sa ei suuda oma emotsioone kontrollida? Õpetame selgeks, kuidas seda kiiresti teha

 (1)
Sa ei suuda oma emotsioone kontrollida? Õpetame selgeks, kuidas seda kiiresti teha
Foto: Pexels

Oled inimene, kelle emotsioonid on talle igas olukorras näkku kirjutatud ja sa ei oska neid varjata? Aga mõnes situatsioonis oleks hea neid kontrolli all hoida, eks? Õpetame selgeks, kuidas seda teha.

Kui tunned, et hakkad oma näoilmete, emotsioonide ja tunnete üle kontrolli kaotama, siis need on kolm asja, millele sel ajal kindlasti tähelepanu peaks pöörama:

1. Aseta oma keel kurgulakke

Niimoodi tehes tekib sul rahulik tunne, seda praktiseeritakse ka joogakursustel. Kui su keel on ilusti hammaste taga peidus, on päris raske grimassitada, nii et isegi kui su sisemus pulbitseb vihast, näeb su nägu välja rahulik ja emotsioonitu.

2. Vaata, kuhu sa nõjatud

Olenevalt sellest, kuidas sa harjunud oled, siis ärritavates olukordades nõjatub üks tüüp inimese närviajava objekti poole, teised jällegi üritavad kaugeneda nii palju, kui vähegi võimalik. Kõige neutraalsem asend oleks jääda kuskile keskele või üritada üldse mitte ennast liigutada, siis ei saa ka keegi aru, et sa läksid jälle endast välja. Nihelemine annab sellest aga kohe märku.

3. Jälgi oma suud

Vestluskaaslase suud jälgides saab tema kohta palju teada. Seal peegelduvad kõik vastust ootavad küsimused ja emotsioonid. Ära pigista huuli tugevalt kokku, lase oma huultel vabalt olla.

Allikas: Well + Good