See on kõige tähtsam sõna, mida sa oma elus teadma pead ja me õpetame sulle selgeks, kuidas seda kõige efektiivsemalt kasutada

 (5)
See on kõige tähtsam sõna, mida sa oma elus teadma pead ja me õpetame sulle selgeks, kuidas seda kõige efektiivsemalt kasutada
Foto: Mattia Ascenzo/Unsplash

Enamikel inimestel on raske osades olukordades seda sõna kasutada ja enda eest seista. Kuid väga vajalik on see sõna ära õppida ja endale meelde jätta, sest muidu hakkavad inimesed sind ära kasutama.

Mis see kõige olulisem sõna siis on, ilma milleta siin elus on väga raske hakkama saada?

See sõna on EI. Väga lihtne, kahetäheline, aga oi, kui raske on seda kasutada. Me tahame alati jätta endast parimat muljet ja kardame, et kui me ütleme ükskõik millisele pakkumisele või nõudmisele ära, siis meist mõeldakse halvasti. Kuid see ei ole nii.

Kui sa oskad öelda ei, siis see saadab inimestele signaali, et sa austad ennast ja tead oma piire.

Kui sa kardad seda sõna kasutada ja ütled enamasti süütundest jah, siis sind hakatakse kiiresti ära kasutama. Kui inimesed näevad, et sul on ebamugav ja sa kõhkled, on neil lihtsam esitada sulle mõni ultimaatum.

Ära karda öelda ei. Alusta juba täna. Kui sind sunnitakse tegema midagi, mis tundub sulle ebameeldiv, ära mõtle pikalt ja ütle kindlameelselt ei. See on alguses raske, aga pikas perspektiivis tasub see end igati ära.

Allikas: Well Good