Seltskonnas olemine väsitab ja negatiivsus koormab? Tere tulemast ülitundlikke inimeste klubisse!

 (10)
Seltskonnas olemine väsitab ja negatiivsus koormab? Tere tulemast ülitundlikke inimeste klubisse!
Pilt on illustreerivFoto: Xavier Sotomayor / Unsplash

Paljud olukorrad, mis enamikule probleeme ei tekita — ühistranspordiga sõitmine, filmide vaatamine või suures seltskonnas viibimine — võivad ülitundlikule inimesele olla piinarikkad, aga probleemi teadvustamine on juba pool võitu. Aidata võivad nii väliste stimulatsioonide vähendamine, piiride seadmine suhtlemises, negatiivsete emotsioonide vältimine kui ka spetsiaalsete harjutuste tegemine. Kuidas seda teha?

1. Kui sinu jaoks on probleemne sõita ühistranspordiga, vali võimaluse korral auto või ratas ning igasuguse välise müra puhul on ka kõrvaklapid suureks abiks.

2. Ülitundliku inimese jaoks on kõige olulisem leida aega üksi olemiseks ja enda laadimiseks ehk õpi tõmbama piire ja tundma ära, millal on inimestega suheldes piir käes — vajaduse korral võta vaba päev!

3. Püüa hoiduda tülidest ja konfliktidest ning väldi teadlikult negatiivset informatsiooni meediakanalitest või kui tunned, et mingid filmid või saated on sinu jaoks liig, siis sa ei pea neid vaatama.

4. Õpi oma mõtteid välja lülitama jälgides, kuidas su mõtted tekivad ja kust alguse saavad — “mõttetu” olek puhastab ja korrastab!

Loe rohkem värskest oktoobrikuu ajakirjast Eesti Naine.